Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyenek a Suzukisok?

Miért ilyenek a Suzukisok?

Figyelt kérdés

Na szóval a kérdés pontosítása...


1, Miért állítják azt, hogy a Suzuki jó autó?

Elég üzembiztos szerkezet (legalábbis a régebbi modellek, az ujjakról már ez sem mondható el) azonban attól még, hogy valami üzembiztos még nem lesz JÓ! Egy autónál ennél jóval több szempont van. Olyanok mint például biztonság, kényelem. Egy kocsi akkor lesz jó ha minden főbb szempontra külön-külön rálehet mondani, hogy jó! Tudjátok a leggyengébb láncszem dolog. Néhány szempontban valóban eléri a Suzuki a "jó" értékelést, viszont a legtöbb szempontot figyelembe véve kritikán aluli. Összességében nézve nem lehet rá azt mondani, hogy JÓ kocsi!


2, Miért álszentek a Suzukisok?

A Suzuki tulajdonosok nagyon kitudnak akadni mikor az ő általuk az egekbe magasztalt ipari hulladékukat bárki is leszólni merészeli illetve kritizálja a választásukat. Holott pont ők azok akik a legnagyobb pofával szidják a "nagy" autósokat. Számtalan Suzuki tulajtól lehet hallani, olvasni, hogy valaki azért vesz nagy kocsit mert: "turhó paraszt", "kicsi a farka neki", "nem áll fell neki", "menőzni akar" és a többi. Kedves Suzukisok az eszetekbe se jut, hogy valaki azért vesz a ti csoda szerkezeteteknél ugyan pár évvel idősebb, de felsőbb kategóriába tartózó autót mert az valóban JÓ? Az utakon pont, hogy ti akartok kompenzálni valamit nem pedig a nagy autósok! Úgy pöffeszkedtek a Suzukitokban az önelégült képetekkel mintha egy M5-ös BMW-ben ülnétek. Sokkal nagyobb arányban található meg bennetek a "na majd én megmutatóm" mentalitás mint a nagy autósokban.


Elkellene azon gondolkoznotok, hogy miért is szidnak benneteket annyian a kocsitokkal együtt.


Kedves Suzuki tulajdonosok! Jöhet a fika! Bírom!


2012. márc. 23. 10:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%

Tanulj meg először helyesen írni, aztán jöhet a fikázás:

"Elkellene" = el kellene

"megmutatóm" = megmutatom

...


üdv

egy SUZUKIS

2012. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Egy újabb uszítós topic:


"Emberek, oszoljatok két táborra, aztán ugorjatok egymás torkának! Addig sem foglalkozik senki a valós problémákkal."

2012. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Aki autó alapján ítél valakit, az egy barom, nem lehet mást mondani rá. Teljesen mindegy, milyen autóról van szó.


Miért jó a Suzuki annyi embernek?

1. Alacsony, verhetetlen vételár

2. Jó fogyasztás

3. Megbízhatóság

4. Egyszerűség, így az alap karbantartást könnyű elvégezni

5. Olcsó alkatrészek

6. Üthető-vágható, mégis üzembiztos marad(azaz igénytelen)

7. A legalapabb motort kivéve jó gyorsulás és sebesség

8. Könnyű eladni


Van hibája is bőven, de ezért az árért ezt lehet kapni, viszont egy alaposabb felszereltségű modell sem drága. Ez a lényeg: NEM DRÁGA.

Az általad leírt jelenséget én egy autómból nézve sem tapasztaltam, pedig vezettem már egy párat, ellenben a nagy, sötétített üveggel és szlovák rendszámmal rendelkező autók sofőrjeitől annál több a bevágás, szlalomozás és irányjelző mellőzés. Hogy is van ez?

De ismétlem, nem az autó teszi a sofőrt, a szabályok ugyanúgy vonatkoznak mindenkire, hiába hiszik, hogy nem.

Sokaknak nincs jobb dolguk, mint azzal törődni, hogy a másik mit vezet, miközben zebránál csak szökőévente állnak meg, vagy már az izzó is kiégett az indexükből.


Mindenki törődjön azzal, amit vezet, és ahogyan vezeti.

2012. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%

11:01

Te azt olvastad ki a kérdező szavaiból, hogy szidja a Suzukisokat. Nem szidja őket! Ezzel szemben Te?:) Na akkor ki is az ostoba barom Mr. Suzuki?:)


Erről az egészről egy beszélgetés jut eszembe az autószerelőmmel.

Aki azt mondta, hogy az nem gáz ha valaki Suzukival aki viszont azzal jár és megvan róla győződve, hogy jó kocsija van az minden zsigerében egy igazi proli:) Mennyire igaza van!

2012. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
#6: ha nem szidja, akkor mit csinál? lefordítanád?
2012. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért alakult ki ez a nagy "Suzuki ellenesség" mert gyakorlatilag '89-től '03-ig lehetett kapni, 14 éven át, és ez volt a legolcsóbb új autó. Jó sok ember megkaparinthatott egyet. Amikor 89-ben bevezették, a többi hasonló kategóriás autó se volt biztonságosabb stb. Szerintem a szokatlanul hosszú modellciklus tehet arról, hogy sokan szemétnek nézik manapság, a végére igencsak elhaladt mellette a technika, biztonsági/kényelmi színvonal.

Régi német prémiumban ülök (A6), természetesen ismerek olyan Suzukist aki megmagyarázza hogy a Suzi a legjobb, de a "majd megmutatom" mentalitást én nem szoktam tőlük tapasztalni, maximum a boyracerektől, de tőlük meg bármilyen más autóban is.

2012. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Miért megint a suzuki?Már rohadt unalmas.Miért nem a Tico-t,Matizt vagy az F Astrát szidod.Mind a három hulladék,de lehetne bővíteni a listát nagyon sok modellel.

Egy Hondás.

2012. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Na most idézek akkor egy kicsit a kérdezőtől: "Úgy pöffeszkedtek a Suzukitokban az önelégült képetekkel mintha egy M5-ös BMW-ben ülnétek!"

(itt már nagyon vigyorogtam)


Miért baj ez neked? Habár az én garázsomban megtalálható egy '96-os Suzuki és egy '99-es Tico is és eddig még egyikkel sem volt semmi bajom!

A kérdező szövegéből én most ezt úgy szűrtem ki, hogy vagy nincs neki autója vagy nagyon beképzelt.

Ha neked telik jobbra mint a Suzuki akkor miért kell neked a Suzukival foglalkozni???? Áruld már el légyszives!

2012. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

11:07 és 11:12 köszönöm a válaszaitokat!

10-ből két értelmes válasz. Nem is olyan rossz arány:)


13:21:

Miért válaszolnék a kérdésedre? Te válaszoltál az enyémre? Nem! Erről ennyit...

2012. márc. 23. 13:36
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

(Nem olvastam végig az eddigi válaszokat, de:)


Miért ilyenek a kérdezők?

Ha valaki Suzukira vágyik, hát vegyen. Ha az tetszik, arra elég a pénze, vagy megfelel neki amit a gépjármű nyújt akkor minden rendben. Az ő pénze.

De ez miért szúrja mások szemét? Azért mert nem az övét dicsérik?


Végeredményben ugyanarra jók, közlekedni A-ból B-be.


Van egy régi motorom, például hozzám képest önelégültségben bárki csak ipari tanuló lehet. Persze az ereje annyi hogy egy szénné tuningolt 50-es japán vacak simán otthagyna, na de kit érdekel? Ugyanennyi köbcentiből manapság 4x annyi lóerőt hoznak ki? Ugyan minek? 70-nel poroszkálok, majd szétesik a gép, az első fényszóró reflektorra kapcsolva mintha helyzetjelző lenne, a csillapítás nélküli elsővilla izületi gyulladást akar okozni a csuklómnak, az alig érezhető hátsó csillapítás pedig szét akar rázni mindenestül. De így megfelel és a vigyor majdnem körbeér a fejemen..


De ez neked miért fájna? Előzz meg és menj ahova akarsz, amilyen tempóval és amilyen kényelmi berendezéseket használva csak akarsz..

2012. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!