Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyenek a Suzukisok?

Miért ilyenek a Suzukisok?

Figyelt kérdés

Na szóval a kérdés pontosítása...


1, Miért állítják azt, hogy a Suzuki jó autó?

Elég üzembiztos szerkezet (legalábbis a régebbi modellek, az ujjakról már ez sem mondható el) azonban attól még, hogy valami üzembiztos még nem lesz JÓ! Egy autónál ennél jóval több szempont van. Olyanok mint például biztonság, kényelem. Egy kocsi akkor lesz jó ha minden főbb szempontra külön-külön rálehet mondani, hogy jó! Tudjátok a leggyengébb láncszem dolog. Néhány szempontban valóban eléri a Suzuki a "jó" értékelést, viszont a legtöbb szempontot figyelembe véve kritikán aluli. Összességében nézve nem lehet rá azt mondani, hogy JÓ kocsi!


2, Miért álszentek a Suzukisok?

A Suzuki tulajdonosok nagyon kitudnak akadni mikor az ő általuk az egekbe magasztalt ipari hulladékukat bárki is leszólni merészeli illetve kritizálja a választásukat. Holott pont ők azok akik a legnagyobb pofával szidják a "nagy" autósokat. Számtalan Suzuki tulajtól lehet hallani, olvasni, hogy valaki azért vesz nagy kocsit mert: "turhó paraszt", "kicsi a farka neki", "nem áll fell neki", "menőzni akar" és a többi. Kedves Suzukisok az eszetekbe se jut, hogy valaki azért vesz a ti csoda szerkezeteteknél ugyan pár évvel idősebb, de felsőbb kategóriába tartózó autót mert az valóban JÓ? Az utakon pont, hogy ti akartok kompenzálni valamit nem pedig a nagy autósok! Úgy pöffeszkedtek a Suzukitokban az önelégült képetekkel mintha egy M5-ös BMW-ben ülnétek. Sokkal nagyobb arányban található meg bennetek a "na majd én megmutatóm" mentalitás mint a nagy autósokban.


Elkellene azon gondolkoznotok, hogy miért is szidnak benneteket annyian a kocsitokkal együtt.


Kedves Suzuki tulajdonosok! Jöhet a fika! Bírom!


2012. márc. 23. 10:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

ha valakinek a szuzuki jó, az már rögtön kötsög?


ugyanúgy megsértődik a BMW-s is, ha lefikázod az autóját.

míg a suzukis társadalom elég heterogén (fiatalok, idősek, nők, férfiak sokféle társadalmi rétegből) addig a kukihosszabítós autókban ülők közössége elég homogén, (burzsuj, nagyképű, "csak azért sem parkolok normálisan" mentalitással rendelkező egyén).


nekem bőven jó a buzuki, nem kell miatta se sajnálni, se lenézni. általában pont azok fikázzák az autómat, akiknek BKV bérletre sem telik. ennyi.

ja, és pont lexarom, hogy milyen a töréstesztje, meg hogy mennyire kényelmes. kényelmes a cipőm, meg az ágyam legyen, abban sokkal több időt eltöltök naponta mint az autómban.

2012. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Már megint a Suzuki. Nem tudjátok megunni szerencsétlen kis autó ócsárlását? Na de hogy érdemlegesen is hozzászóljak. A régi swiftet azért tartják jó autónak az emberek mert aki suzukit vesz annak ugye nincsen pénze BMW-re, ezért vesz Suzukit. Na már most a szegény kis swift egy nagyon megbízható autó, eddig nekem problémám nem volt vele, csak a kopó fogyó alkatrészeket kellett rajta cserélni. Jah bocs egyszer beletolatott egy toyotás papika akkor kellett hátsó lököst cserélni. Tehát ez az autó a korabeli kisautók között az egyik legjobb, mert megbízható, keveset eszik, kevés a fenntartási költsége, a kis 1.3-as motorjához képest nagyon is jól megy, az hogy kényelmes-e az egy szubjektív kérdés mert nekem például pont megfelelő a kényelme ha magamhoz beállítom az ülést, a felfüggesztése az kicsit rázós a kis súly miatt. Ehhez hasonló autó még a régi Nissan Micra, az is hasonlóan megbízható. Persze hogy egy BMW sokkal kényelmesebb, sokkal jobban megy, de sokkal többet is eszik, sokkal több rá az adó, és ha elromlik akkor az alkatrészek is sokkal drágábbak hozzá. Most gondolj bele hogy egy kis keresetű emberke aki munkába jár, mi a jó neki ? Egy Swift ami alig eszik 5 litert vagy egy BMW amire elmegy a félhavi fizetése? És ha elromlik miből csináltatja meg? Kapizsgálod már hogy miért tartják jó autónak? A "majd én megmutatom" mentalitás pedig abból fakad általában hogy a suzukisokat a nagy autósok állandóan le akarják tolni az útról... Ez nem hülyeség mert van össze hasonlítási alapom, ha renault megane-al megyek , amivel 2 év alatt több gond volt mint a suzukival 10 év alatt, akkor ezt nem tapasztalom. Ez a büdös nagy helyzet.
2012. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon bírom ezt a "Suzukisok" megkülönböztetést. 25 éve vezetek, volt Skodám, nagy Polskim, Toyotám, Mitsubishim és - biztosan rettenetesen nevetséges neked -, de ezek után épp egy régi Suzukim van, így alakult. Ugyanúgy tudom használni, mint a többit és nem érezném magam kevesebbnek tőle, ha a hozzád hasonló nagyarcúak nem viseltetnének az általad ,leírt véleménnyel.

Nem hiszem hogy azért, mert most épp ezt sikerült beszereznem, bárki bármilyen előítéletet joggal támaszthatna irántam, mint "hülye suzukis" iránt.

Tudod, engem rohadtul nem érdekel, hogy alattad mi gurul, mert én nem osztályozom az autótípusok tulajdonosait, úgyhogy te is foglalkozz inkább a magad négykerekűjével -bármi is az, tőlem akár Trabi is lehet, - , mint hogy másokat fikázz.

2012. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Minthogy Suzukiból rengeteg fut,arányaiban több a tapló ember aki vezeti őket,mint más típusokban. A Suzuki az új Trabant. Megmondom őszintén,sokféle ember közlekedik velük,papa,mama,suhancok,családok,vállalkozók,melósok,stb.

10 ből 8 normálisan közlekedik,a maradék kettő lehet nagyarcú,türhő,de szerintem alapjaiban véve mindegy milyen típusú ember vezeti,aki hüe az is marad. Akármibe is ül.

2012. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Napkiraly ***** válasza:
0%
A 10-esnek van igaza, a kérdező volánbusszal jár és irigykedik a suzukisokra. Mi bajod van neked azzal ha valakinek suzukija van? Nekem jobb autóm van, mégsem nézem le a suzukikat.
2012. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Felőlem aztán gondolhatjátok, hogy BKV-zok, de az az igazság, hogy van egy 2004-es S80-as Volvom. Na az JÓ autót!


Viszont úgynézki, hogy egyeseknek komoly értő olvasási gondjai vannak.

Néhány kivételtől eltekintve nem voltatok képesek értelmezni magát a kérdéseket. Ez egyrészt nevetséges másrészt pedig rámutat bizonyos dolgokra;)

2012. márc. 23. 23:12
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Ezen besírtam:


"Elég üzembiztos szerkezet (legalábbis a régebbi modellek, az ujjakról már ez sem mondható el)"...

2012. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nagy az isten állatkertje és sok benne az olyan kérdező ember mint te ......
2012. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez egyrészt nevetséges másrészt pedig rámutat bizonyos dolgokra;) hát igen például a te gondolkodás módodra is rámutat :D
2012. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Bajer ***** válasza:
Én suzukis létemre nem ilyen vagyok. Épp ellenkezőleg: annyira silány a suzuki, hogy senki se lopja. Bezzeg a közép és felső kategóriás kocsikat viszik rendesen. Kell a francnak az a sok drága autócsoda.
2012. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!