Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rajta hagytam a gyújtást, mi...

Rajta hagytam a gyújtást, mi romlott el?

Figyelt kérdés

Egy hete nem használtuk a kocsit. Egy 2006 os C Corsa,gyári akksival. Kimentem kitakarítani,és én hüe hallgattam a rádiót,de az úgy van kötve,hogy csak gyújtáson szól!

Kb. fél órát volt így. Mikor észrevettem,levettem gyújtásról,és megpróbáltam beindítani. Lassan tekert,de beindult. Arrébálltam vele,a harmadik indításra már csak kerregett az önindító. Felraktam tölteni,a sarukat nem vettem le. Ma reggel megpróbáltam,indult,de büdös kipufogó szaga volt. Délután pedig indítás után kigyulladt,vagyis el sem aludt a szervízlámpa. (Sárga visszajelző,autó ikon villáskulccsal) Könyvben megnéztem,elektronika hibát jelez.

Mitől lehet? Mert rajtmaradt a gyújtás? Segítség! :o


2012. márc. 17. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ott rontottad el, hogy arrébbállás után nem hagytad járni, vagy nem mentél vele egy kört, hogy visszatöltsön a generátor.
2012. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem.Volt már olyan hogy lemerült,de feltöltés után nem égett a szervízlámpa. Most miért ég? Mit jelez?
2012. márc. 17. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt jelzi, hogy le volt merülve és nem kapott rendesen áramot.

Vedd le az akkusarut pár percre és el fog múlni.

Ha mégsem, akkor ki kell olvastatni a hibakódot és kiderül van-e hiba.

2012. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bevált! Köszönöm!
2012. márc. 18. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!