Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy tirisztoros gyújtású...

Van egy tirisztoros gyújtású Simson-om hogyan kell beállítani a gyújtást rajta? Próbálkoztam vele már de mindig elnyírja az éket.

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 13:46
 1/7 pagan ***** válasza:
nekem is az van,tudomásom szerint azt nem kell állítani,az a megszakítókalapácsos,valamit nem jól raksz össze sztem
2012. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az éket nem azért nyírja el.

Vagy szar a menet az anyában amivel rászorítod a lendkereket a tengelyre,vagy szar az ékpálya.Vagy cseréld ki az anyát,és húzd meg jól.vagy reszeld bele az éket.

2012. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 pagan ***** válasza:
jaja,az anya ami rajta van egy gyenge szar,én egy bringa tengelyéről raktam rá egy anyát,na az fogja
2012. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt hogy nyírja az éket, mit akarsz a lendkeréknél állítani, és hogy teszed fel a lendkereket? Mert, ha tirisztoros a motorod gyújtása akkor az alaplapnál semmmi keresnivalód, az előgyújtás tekintetében. A Bal oldali szűrőház fedél alatt van felfogatva a tirisztor ami gyárilag barna színű, után gyártott általában fekete ,de nem ez a lényeg. A tirisztoron van egy kis csavar és azzal tudod beállítani az előgyújtást. Azt hallja az ember, hogy mikor jó, legalább is egy jó szerelő.
2012. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és még valami az anya nem gyenge. Direkt olyan nem tudom mit csinálhattok, de nekem egyetlen egy szer nem volt ilyen anyacsavaros, ékes problémám. Lehetne rátenni "gyémánt" anyát is csak akkor gondolkozzunk csak ha ugy meghúzom mint az állat akkor nem az anyában megy szét a menetet, hanem a főtengelyben és akkor hopika nem egy 100ft-os csavar ugrik Hanem egy 10E Ft-os főtengely. És a lendkeréknél a felfogató anyát 20N-méterrel kell meghúzni, ha esetleg van nyomatékkulcsod. Ha megszakítós a gyujátos és nem tudod megkülönböztetni a tirisztorostól, akkor vidd el szerelőhöz és majd megcsinálja ,de ne az után miután belekontárkodtál. Ha nagyon te akarod megcsinálni. Akkor előzőekben már elmondtam a tirisztoros, most elmondom a megszakítóst. Az alaplapon van egy bevágás, jelölés és bal oldalon is a blokkban. A két vonalat egymáshoz forgatod. Ráteszed a lendkereket aztán lassan forgatod, amíg nem nyílik a megszakító, ha teljesen kinyílt akkor 0,4 mm- nek kell lennie a hézagnak, ezt egy közönséges hézagmérő lemezkével megnézed. Ha nem annyi akkor, fellazítod a csavart és elfordítod a csavarhűzó hegyével a kellő irányba.
2012. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze hogy az anya nem erős anyagból van,mert direkt olyan hogy inkább abba szakad a menet mint a tengelyen.
2012. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a tirisztoron nem az előgyújtást állítod, hanem azt, h milyen fordulatnál adjon szikrát. Ha az egyik végére van állítva akkor kis fordulaton is beindul, de nem pörög ki teljesen. A másik végre állítod akkor nem fogod tudni beindítani, mert csak magas fordulatnál fog csak szikrát adni.

Az előgyújtást az 1,8 mm állítsd (ha 50ccm-is) az alaplapon óramutató járással ellentétesen.

2012. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!