Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autókba kell autógáz?...

Milyen autókba kell autógáz? És ha ez ilyen olcsó, miért nem ezzel közlekedünk?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még autónk, de tervezzük a vásárlást. Kutakodás közben akadtam erre az üzemanyagfajtára. Meglepődtem, hogy sokkal olcsóbb, mint a benzin (átlag 230 Ft/L), és lényegében csak 15%-al fogyaszt többet, mint a benzin (0,8L autogáz = 1L benzin arány). És sokkal környezetbarátabb, mint a benzin. Ezeket végigolvasva, felvetődött bennem a kérdés, hogy miért nincs ennek az üzemanyagfajtának nagyobb reklámja? Miért csak a dízel és benzin árakkal foglalkozik mindenki???

Azt is olvastam, hogy a gépjárműveket át lehet alakítani kettős fogyasztásúra, igaz, nem valami olcsó, de idővel megtérülő befektetés...

Érdekelnének a tapasztalatok..

És hogy milyen autót érdemes venni, ami autógázzal működik? Mennyibe kerül egy ilyen autó HASZNÁLTAN? Kis fogyasztásút keresünk, nem nagy távokra..csak bevásárlás, nyaralás..stb céllal


2012. márc. 10. 09:00
1 2
 11/12 anonim válasza:

Nekem LPG/Benzines autóm van. VW Poló 1,4 motorral. Igaz, hogy macerásabb a gázos autó a parkolás terén, mélygarázsokba, parkolóházakba nem lehet behajtani a szellőzés miatt.

Annyi, hogy külön LPG-hez való gyújtógyertya kell a motorhoz, ami nem drága. Nekem a csomagtartóból nem foglal semmi helyet a tartály mert a pótkerék helyén van, így nincs pótkerekem érthető, de nem is volt rá szükségem az elmúlt 3 évben, meg az előző kocsimnál sem.

Azért kerül ennyibe az LPG, mert az előállítása nem kerül sokba és mivel kevesen használják ezért kevés töltőállomáson lehet kapni, de az államnak még nem éri meg felemelni az áfáját legalább.

2012. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Ezen az oldalon nézz körbe, érdemes!


[link]

2012. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!