Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A zselés akkumlátort tönkrevág...

A zselés akkumlátort tönkrevágja a hideg?

Figyelt kérdés
télen a garázsban volt az elektromos biciklim, mennyire vághatta tönkre a hideg az akksit? illetve a zselés akkut lehet-e valahogy ezesetben "helyrepofozni"?
2012. márc. 6. 20:52
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Ha fel volt töltve, akkor nem árt neki a hideg. De ha hagytad lemerülni, akkor megfagyhatott, és olyankor szétfeszítheti a cellát.


Próbáld meg feltölteni, ha sikerül, és nem melegszik nagyon, akkor valószínűleg túlélte a telet.


Pedro

2012. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, már töltőn van, már csak arra vagyok kíváncsi bírja-e addig, mint tél előtt
2012. márc. 6. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha volt benne szufla akkor elvileg nem lett baja. Egyenlőre töltsd fel aztán teszteld hogy kb meddig bírja. Bár az sem mindegy hogy hány fok volt télen a garázsban mert elvileg 0 fok körül még nem lehetett nagy baja.
2012. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát, nem fűtött garázs úgyhogy röpködtek a mínuszok rendesen :( ha elromlott tudom még valahogy javítani? pl újratölteni mint a savasat vagy ilyesmi
2012. márc. 6. 21:50
 5/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem, sajnos a zseléset nem lehet úgy töltögetni, mint a régi savas aksikat savval. Ha elszállt, akkor sajnos csak az ólom súlya miatt értékes.


De azért nem szoktak olyan könnyen meghalni, nézd meg, az autók is kinn állnak az utcán... És még akkor is kibírják a bennük lévő aksik a hideget, ha nincsenek teljesen feltöltve. Szerintem ha nem merült le teljesen, ki kellett bírja a telet.


De mire itt elvitázgatunk, szerintem lassan fel is töltöd, és kiderül. :-DD


Pedro

2012. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
üdv mindenkinek, köszönöm a válaszokat, skerült letesztelnem! hát nem olyan mint régen, de 9km-t még elmegyek vele (azelőtt olyan 12-14-t ment) de legalább megy :) köszönöm még1x
2012. márc. 7. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!