Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítenél egy kezdőnek elindul...

Segítenél egy kezdőnek elindulásban?

Figyelt kérdés
Dízelen tanultam azon amikor beindítottam a motort kellet nyomni a kuplungot,aztán a szokásos többi dolog.A férjem most azt mondta hogy a benzines autónknál nem kell nyomni a kuplungot amikor beindítom,csak beülök 1-2-szer picit benyomom a gáz pedált és kuplung nélkül már fordítom is a kulcsot utána ha már beindult kuplung,1-es stb...Akkor most hogyan???
2012. márc. 3. 13:08
1 2
 11/12 lockstock ***** válasza:
87%
Nyomd be a kuplungot és nézd meg, hogy sebességben van-e. Az csak plusz, hogy nem kell forgatni a váltót az önindítónak (önindító és akkukímélés), ez főleg télen jeletős. Aztán indíts gáz nélkül! Indítás előtt, ha már rajta van a gyújtás, várj 1-2 másodpercet, hogy feltöltődjön az injektor. Ha nagyon jó füled van és nagy csend, akkor hallani is lehet. Gázt nyomni nem szabad sem hideg sem meleg indításnál. Aztán amint tudsz indulj el és kímélő üzemeltetés mellett menet közben melegítsd az autót üzemmelegre. Amit a férjed mond (gázpedál nyomkodás) a karburátoros autók némelyikénél igaz volt régen.
2012. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
29%
07:35,07.45 látom a teher autó meg akasztott de ha tudnál olvasni így kezdtem ,hogy "kedves hivatásos kolléga"....akkor kötözködnöd sikerült!!!!B...m!
2012. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!