Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítenél egy kezdőnek elindul...

Segítenél egy kezdőnek elindulásban?

Figyelt kérdés
Dízelen tanultam azon amikor beindítottam a motort kellet nyomni a kuplungot,aztán a szokásos többi dolog.A férjem most azt mondta hogy a benzines autónknál nem kell nyomni a kuplungot amikor beindítom,csak beülök 1-2-szer picit benyomom a gáz pedált és kuplung nélkül már fordítom is a kulcsot utána ha már beindult kuplung,1-es stb...Akkor most hogyan???
2012. márc. 3. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Autót mindig kinyomott kuplunggal indítunk, mindegy, hogy dízel vagy benzines. Erre azért van szükség, mert ha sebességbe hagyta előtted valaki és te indítasz akkor ugrik egyet az autó, mivel össze van kapcsolva a motor és az erőátvitel. A kuplung kinyomását el lehet hagyni, ha indítás előtt meggyőződsz 100%-an, hogy üresbe van a kocsi.

Gázt nyomni indításkor, a mai korszerű befecskendező rendszerrel ellátott autóknál tilos.

Nem tudom milyen típusú és korú autótok van, ha leírod meg lehetne mondani, hogy lehet-e gázt adni neki indításkor.

2012. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
99-es corsa
2012. márc. 3. 13:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Annak már nem hagyományos porlasztója hanem, injektoros befecskendezése van. Annak indításkor nem adunk gázt. Ha megvan a kézikönyve, le is írták benne, nézzétek meg.

Tehát a kuplung kinyomása balesetvédelmi szempontból kell, mert ha megugrik az autó, azt a lökhárító vagy esetleg egy gyalogos is bánhatja.

Üdv: egy hivatásos gépkocsivezető

2012. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kuplungot kinyomva, nem kell a sebességváltó nyeles tengelyét, fogaskerekeit,olaját forgatnia az indítómotornak.

télen, dermedt olajnál ez különösen hasznos lehet.

Én a kuplungot és a fékpedált egyszerre benyomva indítást javaslom.(gázadás nélkül)

2012. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
kedves hivatásos kolléga az utánad következő jobban tudja ,hogy miért kell ki nyomni a kuplungot indításnál mint te!!! megnézném ,hogy némelyik teher autónál hogy nyomod ki a kuplungot (levegősekre gondolok!)
2012. márc. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Na majd rendet teszek én itt :) :

mindenkinek igaza van.


A helyes indítási sorrend az alábbi:

- először megfogod a sebváltó kart, kicsit megmozgatod hgoy üresben van-e (mivel télen nem szoktuk behúzni a kézit, csak 1-esben hagyjuk, ilyenkor rögtön ki is lehet venni üresbe)


- utána kuplungot és féket benyom

- indít

- indítás után a kuplungot felenged, de féket még nyom

- fék elenged


Hagyni kicsit alapjáraton ketyegni, 10-30mp, majd SIKK-esen indulunk...


Azért kell így csinálni, mert így 3*osan be vagy biztosítva (váltó ellenőrzés, kuplung, fék). Ha bármelyiket el is felejtenéd, még mindig ott van 2, annak az esélye pedig hogy mind3at elfelejtsd, gyakorlatilag nulla. Indításkor egy 1esben hagyott autó 1-2m-t simán megugrik. Nálunk pl. a járdán parkolnak az autók, az autó orra és a fal között 1-2m van. Vagyis ha indításkor megugrik az autó, meg is ölted az embert (egyébként is, mert a hirtelen lökéstől ahogy a földre esik simán úgy beüti magát hogy vége...) Halt már meg így ember...


Én még annyival is kiegészítem hogy mielőtt ráindítok, körülnézek nem-e közeledik valaki a járdán, és ha közel van, inkább nem indítok rá, megvárom amíg elmegy...


Azért is jó nyomni a féket indításkor, mert akkor (pláne ha esetleg párat rá is pumpálsz) ezzel a kötelező fékpróbát is megejtetted, ha bármi lenne a fékkel (beeső fékpedál) egyből kibukik, nem csak ha már menet közben van az autó. Ha esetleg ilyenkor áll kint valaki az autónál meg lehet kérni egyből ellenőrizze is a féklámpát. Vagy ha van mögötted kirakat üveg és abban tükröződik, abban is látszódik.


És igen, az is benne van, hogy indításkor a motort jó kímélni, és benyomott kuplungnál nem kell még a váltót is átforgatnia. Persze sokan azt mondják így viszont használódik a kinyomó csapágy. Ez igaz, de itt viszont a biztonság + indításkori nehézség fontosabb tényező mint a kinyomó használódása.


Tehát a kuplungot mindenféle szempontból célszerű benyomni indításkor.

2012. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 3. 21:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
16.27-nek. A kérdező hol említ teherautót?
2012. márc. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdező egy 99's corsa-t akar indítani, nem pneumatikus vezérlésű kuplunggal ellátott teherautót.

Ha arról lenne szó akkor az indítás módja is más.

Amit a 16:27-es írt, az úgy van, csak épp semmi köze sincs a kérdéshez, mivel ennek a személyautónak bowden-es a kuplugja.

2012. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor hogyan?????
2012. márc. 4. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!