Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen úton lehet egyáltalán...

Milyen úton lehet egyáltalán ilyen járművekhez jutni?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve, hogy mérnökként lassan végzek s 10 év után sem engedhetek meg magamnak egy komoly sportkocsit, mely gyermekkorom óta kíséri gondolataimat. Külföldi munkavállalásra értem ezt.
2012. febr. 19. 21:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A györi audi gyárban egy fejlesztő mérnök 1-1,5 milliot keres havonta . De ahoz, hogy oda eljuss nem elég a standard gépészmérnöki végzettség annál sokkal mélyebre kell ásnod magad az adott területen ahol majd el fogsz helyezkedni. Nem árt kreativnak lenni és teljes erövel bevetni magad a munkádba. Nagyon kishitü az olyan ember aki azt képzeli, hogy tisztességes munkával nem lehet meggazdagodni. Egy plasztikai sebész egy mütéttel 3 de akár 500 000 ft-ot is kereshet egy pár orosszával. Persze nem egy 4-5 éves egyetemet végzett el hanem 12 éveset. Meg lehet gazdagodni tanulással, kreativitással, ... de irigykedéssel sose.
2012. febr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Vedd meg az öreg árnyékmestert,, :)

Komolynak komoly sportkocsinak sportkocsi.

Tuti nem jönne veled szembe még egy hasonló!

1977 E21 BMW :)

2012. febr. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én sem azt állítottam,hogy a tisztességes,becsületes hozzáállás kizáró ok lenne,de nem is ez a valódi oka a meggazdagodásnak.Sajnos én még csak olyat láttam,igaz a huszonvalahány évemmel,hogy olyan emberek a főnökeim és keresnek több százezret havonta,akik máshol nem lennének versenyképesek.Merem állítani,hogy egy Densoba vagy Philipsbe szalagmunkára se biztos,hogy alkalmaznák,mert annyira alulképzettek.

És itt van a másik példám,hogy jóbarátom,aki 30 éves korára 100%-os doktori védést tett,a szakmályában egyedülálló,eredeti és évek óta nem kap állást.A legutóbbi munkahelyét sem azért veszítette el,mert keveset ér a tudása,hanem éppen azért,mert sokat.És a volt alkalmazója be volt tőle szarva,hogy ellesi a taktikákat és alapít egy jobb vállalkozást,mert a kompetenciája messzemenően elegendő ehhez.És hozzátenném még azt is,hogy az egyik,ha nem a legjobb hírű egyetemen is tanított VOLNA,ha időközben el nem kezdenek rá féltékenykedni a szakmai háttere miatt.

Összefoglalva én úgy látom a dolgokat,hogy egy bizonyos szint felett már nem csak az számít,hogy Te magad ki vagy milyen vagy,hanem az,hogy kikkel vagy jóban.És ez egyre lényegesebb pontja a meggazdagodásnak.És ez annyira nem lehet tévhit,tekintve a magyarországi helyzeteket,ahol a legtöbb helyen a nagyvállalatok valami maffiára kezdenek hasonlítani.Mert talán azok is.

2012. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért érdemes budapesten elindulni reggel és egészen estig menni össze-vissza a városban. Vagy ha több időd van, rászánhatsz heteket is és járkálhatsz egész magyarországon(kisbetűvel írjuk, mert megérdemli) számold meg, hogy mondjuk 1 hónap alatt hány Ferrarit, Porshe-t, Maserat-it, Audi R8-at, Nissan GT-R-t, Bentley Continental GT-t, Lamborghini-t látsz az utakon ez idő alatt. De ha látsz is, még ne írd fel egyből, előbb nézd meg a rendszámát, hogy magyar-e. És ne szégyenkezz, ha üres papírt hozol. Szerinted miért jár kb. minden 2., 3. ember régi suzuki swift-el, meg más régi vackokkal? Jártam pár külföldi országban, helyen, de itt a legrosszabb az autók átlagéletkora, külföldön simán tudnak jobb autókat venni az emberek. Itt tisztességes munkával sohasem lesz ilyen sportautód. Ez az ország arra jó, hogy megtanulj nélkülözni, fizetni a rengeteg adót és közben szenvedve tanulni minél többet és elhúzz innen!!! Sajnos ez van. És ezért megy itt orrba-szájba az irigykedés, már egy újabb E Merci miatt is.
2012. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
ausztriába dolgozom 1év alatt meg tudtam venni egy audi a8 s-line-t 2008-as kiadást havi jövedelmem 1500euró szállás ingyen van és a kaján meg a telefonszámlámom kivül nincs más kiadás énrám
2012. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

13:07

Ismerősömnek egy régebbi E osztályú mercije van, 124-esnek az újabb kivitele. Ez az első E modell, ettől eltekintve a felszereltsége fullos.(bőrülés, állófűtés, fűthető, fényre sötétedő tükrök, stb) Németországból hozta be, 1,6 millió forintban állt meg még párévvel ezelőtt. Emberek, akik 4-5 milliós Fiat-ot vesznek részletre s havi 55e a törlesztőjük szidják az autót, hogy mennyire szar, mindenbe belekötnek.Nem tudják elviselni, hogy egy 20 éves autó még mindig komolyabb, mint a mai csoda járgányok.Ami meg még rátesz a lapátra, hogy nincsen eladósodva az autó miatt...

2012. febr. 20. 17:58
 17/20 A kérdező kommentje:

13:16 :

Elhamarkodottan hoztam döntést, mert nem igazán voltam tisztában az árakkal. Festő ismerősöm ma mondta: családi pótlékkal 2800-3000 eurót kap Németországban. Ennek ha a felét félre teszi, egy év alatt 5,4 milliója van. 5 év alatt akár még egy Ferrari-t is vehet. Itthon a már általad említett a8 s-line is kevés embernek engedhető meg.

2012. febr. 20. 18:03
 18/20 anonim ***** válasza:
én vagyok az audi s-line-os én megengedhetem magamnak és csak egyszerü 20éves gyerek vagyok
2012. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az szép teljesítmény. Nem baj, ha érdeklődök afelől, mit dolgozol?
2012. febr. 20. 19:19
 20/20 anonim ***** válasza:
lovakat gondozok
2012. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!