Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem akarok autót venni mert...

Nem akarok autót venni mert pénzpocséklásnak tartom, és mindenhova el tudok jutni tömegközlekedéssel, és biciklivel is?

Figyelt kérdés
Rajtam kívül más is gondolja ezt még így? Akinek nincs autója milyen egyéb okai vannak?
2011. szept. 24. 16:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én meg kocsival járok, mert óránként jár a busz és pont úgy végzek az egyetemen, hogy minden nap 50 percet kell szobroznom a megállóban. Hát kösz de nem...
2011. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Nagyvárosban még csakcsak de vidéken nem egyszerű a dolog
2011. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Városban, bicikli és motor(simson:)) még 400 ft s benzinnel is kicsivel több mint 300 km et tudok megtenni egy diák bkv bérlet áráért és akkor még rájön az h kényelmesebb motorozni/biciklizni és sokkal gyorsabb
2011. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem kell bemutatni a vidéki életet én is vidéken lakom, de akkor sem szeretnék kocsit megvagyok anélkül. Helyette inkább egy saját lakást szeretnék de nagyon, meg elmenni külföldre nyaralni. :(
2011. szept. 24. 16:52
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Ez mind addig király, míg nincs rajtad felelősség. tehát ha pl van gyerek, és megbetegszik, akkor az ember nem szívesen buszozik vele kocsi helyett. Szóval tény, hogy az élet egy bizonyos szakaszában meg lehet nélkül lenni, de később már több, mint kényelmi eszköz.
2011. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
ok rendi támogatlak lelkileg!!! de a kocsi kell ,na nem boltba járni!!!
2011. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. Budapesten lakom, metró mellett, számomra gyorsabb is a tömegközlekedés. Havonta egyszer, nagybevásárláshoz hívok taxit, 2 ezerből hazavisz, Ez lenne mondjuk a hai biztosítás díja. Illetve néha ha kell, pl. orvoshoz ha rosszul vagyok, vagy buliból hazafelé, megint csak taxi. Ez havi 5 ezer alatt van, plusz van diákom, tehát a havi utazgatás 10 ezer alatt van.

Ha vennék egy kocsit, először is be kellene fektetni legaláb egy millát, plusz javíttatás, forgalmi, adók, parkolási díjak... soha nem térülne meg a befektetés.

Azon gondolkozom, hogy csinálok jogsit, és a hosszabb utakra, pl. nyaraláshoz bérelek egy kocsit, ez megvan egy hétre kb. 30 ezerből. Soknak tűnik, de ha kiszámoljuk, kb. 20-30 év alatt költök így annyit az autózásra, mintha saját autót vennék. Na most egy autót nem használ az ember 20 évig, tehát így olcsóbb.


Persze vidéken, falun vagy tanyán érthető, hogy kell az autó, hiszen nincs megfelelő tömegközlekedés. De Budapesten teljesen felesleges.

2011. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nincs autóm, de van jogsim, amúgy bérlettel járok, ma több mint 10 kilométert (másfél óra) gyalogoltam a VOLÁN töketlensége miatt. Ha lett volna autóm nem kések el a nyelvórámról. Ez csak egy példa. Biztos hogy drágább az autó, de ha ilyen adódik akkor nem azon kell filóznom hogy most elinduljjak-e a szomszéd városba vagy ne. Biciklivel meg inkább nem megyek sehova, mert a magyar közlekedési kultúra még nem jutott el arra a szintre hogy ki merjek gurulni az útra annélkül hogy halál-félelmem támadna (pedig errefele van bicikliút...).
2011. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanúgy gondolom, mint 16:59-es. Nagyvárosban (főleg Bp-en) BKV+taxival minden megoldható, nyaralásra meg hosszabb utakra autóbérlés. Sokkal-sokkal olcsóbb, mint egy autót fenntartani (mert ott ugye nem csak a benzint fizetjük, mint ahogy sokan számolnak vele...)

Gyűjts inkább lakásra, az szerintem is sokkal jobb ötlet!

2011. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Részemről:

Munkahelyem 25km. Tömegközlekedéssel (vonat+bkv) kb 2 óra és 2000ft. Autóval 20-25 perc és 1400ft. Általában nem egyedül megyek. Olcsóbb, gyorsabb, kényelmesebb.

2011. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!