Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem akarok autót venni mert...

Nem akarok autót venni mert pénzpocséklásnak tartom, és mindenhova el tudok jutni tömegközlekedéssel, és biciklivel is?

Figyelt kérdés
Rajtam kívül más is gondolja ezt még így? Akinek nincs autója milyen egyéb okai vannak?
2011. szept. 24. 16:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekünk még soha nem volt autónk,de most kezdek rájönni,hogy mennyire jó lenne ha lenne,persze rengeteg hátránya is van,de mégiscsak jó lenne.Vidéken lakunk és többször volt már nagy gond belőle,hogy nem tudunk valahova eljutni,valamit hazahozni,elszállítani stb.Na és utálok órákat várni a buszra is,hétvégén mikor ritkábban jár.
2011. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ritkán használom az autót, de akkor nagyon kell és nem váltható ki mással, olyan mennyiségű és terjedelmű csomagot kell szállítani. Én tehát nem a tömegközlekedési árral számolok, hanem fuvardíjjal, és hiába szívom a fogam a fenntartási költségek miatt, így még mindig megéri.

A kerékpár napi max. 10-40 km távolságra munkába, suliba megfelelhet, ha jók az utak és viszonylag biztonságosan lehet közlekedni. Valamint, hogy a célnál megfelelően tudod tárolni, ugyanis a tolvajok nagyon rá vannak kattanva. Egyébként csak látszatra olcsó a kerékpározás, ilyen napi terhelést csak jó gépek bírnak ki, drágák az alkatrészek, szerszámok, a ruházat, a szerviz. Nem véletlenül a kerékpárra épülő üzletág már a GDP jelentős részét adja Angliában.

2011. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
38%

Sok ember akinek nincs autója így vélekedik,mint te is: Nekem nem kell autó,azért hogy menőzhessek és az autó csak elkényelmesedni jó!


Valójában ez nem igaz! Az életben sok olyan adódik hogy hosszabb távra kell menned,időre mész,netán ha úgy van valami méretesebb cuccot is kell vinned magaddal! na látod,itt jön a képbe az autó!


Én diák vagyok még,de mégis van autóm (suli ösztöndíj+suli mellett munka és így fenntartom),persze elkölthetném minden hétvégén piálásokra meg sok minden de nekem ez így a jó!


Hidd el nem egyszer volt olyan hogy messzebbre kellett mennem,papírt intézni,időre mentem de ha busszal/vonattal mentem volna akkor sok helyen lett volna átszállás,és így megvan a kockázat hogy nem biztos hogy az egyik csatlakozás bevárja a másikat(így nem érek oda arra az időre,elb@sztam egy napot+a pénzt)


Autóba csak bepattansz , tankolsz(igaz drágább,de kényelmesebb,nem késel el a csatlakozások végett,nem vagy időhöz kötve...)

és odaérsz ahova akarsz! nem utolsó szempontként kirándulni is jó (nem egy helyen jártam már autóval és így látványosságokat is láthattam) ;)


Persze az autó nem arról szól hogy még a sarki boltba is azzal mész(ha csak felmegyek a boltba vagy valami akkor gyalog vagy biciklivel teszem)!!

2011. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

A jelenlegi "fogyasztói társadalmat" ha tetszik, ha nem, a kapitalista cégek irányítják. Megpróbálják elhitetni az emberekkel hogy mire van szükségük, hogy növeljék az amúgy értelmetlen fogyasztást (lsd: abszolút felesleges elektronikai cuccok: ipad, házimozi 30nm-en, netbook, gps, stb...).


Ebbe a képbe tartozik az is, hogy "akinek nincs autója, az nem ember". Akinek autója van, az egy vagon pénzt beletol, amire külön iparágak épülnek, tehát nagy business...


Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy aktuális helyzetében van-e értelme és meg tudja-e engedni magának.


Egy autó egy évben kb 300-400e ft, és ha csak áll, akkor is 100e ft, szóval nagyon nem olcsó, sőt!


Amikor sokan írják, hogy "autóval olcsóbb az utazás" jellemzően nem számolják bele a benzinen túli költségeket, pedig azok is vannak ám (az az évi 100e ft). Persze, van olyan, hogy még így is olcsóbb. De ez nagyon z utazási viszonylattól függ, illetve hányan mennek, stb...



Én Bp-en lakom, belvároson belül tök felesleges az autó. Hobbi autóm van, amit csak hétvégente használok. Igazából ez a legnagyobb pénz kidobás, mert alig megyek vele, mégis viszi a pénzt. HOgy miért van mégis? Mert imádok vezetni, és még tanulok vezetni, ami saját autóval lényegesen könnyebb, illetve ezt nem féltem annyira mint másét...


A véleményem az, hogy mindenkinek magának kell mérlegelnie, nincs általánosan jó vagy rossz válasz erre a kérdésre. Számomra hétköznap csakis BKV, autó szóba sem jön. Hétvégén azért kényelmesebb az autó, bár az esetek többségében autóval ugyanannyi idő az út mint BKV-val :) (vizsont feelingesebb, és lehet közben tanulni vezetni).


Az alábbi kérdéseket kell mérlegelned:

Mennyit utazol most tömeggel?

Mennyi lenne ugyanez autóval?

Autóval tudnál-e parkolni és ha igen, hol, mennyiért, akár ingyenesen?

Mennyibe kerül most az utazás?

Km-t átszámolni autóra, és mennyi lenne autóval?


Megéri-e a kényelem a több kiadást?

Tudnál-e mást is vinni kocsival, költségeket megosztani?


Mennyire drága az időd? Ha pl buszra várva hasznosan el tudsz tölteni 1 órát (tanulsz közben, ilyesmik, akkor az 100* hasznosabb mintha az autóban ülnél, aközben ugyanis semmit sem tudsz csinálni. Fősulira járva a tanulási időm 30%át a BKV járatain való tanulás tette ki...)


Az autó jelenleg (ha csak ténleg valóban nem nélkülezhetetlen) luxus cikk (szerintem).


Ha lekésed a járatot mennyit kell rá várni?

Éjszaka és extrém időpontokban szoktál-e utazni és ha igen mennyiszer? Akkor ez mennyire gázos, stb....


Tudatos vásárlónak kell lenni. Mérlegelni, számolni és utána dönteni.

2011. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
nemtudom kinek milyen autója van ,enyémnek szinte semmi szervizköltsége mert otthon javítom ha kell,de éves szinten 30ezres bizti meg 10ezres teljesítményadó bőven megéri azt nekem hogy ne kelljen a megállóban cidrizni ,ázni, megsűlni, büdös emberek közt heringet játszani ,csöves alkeszek és zsebesek közt szlalomozni mindezt havi 10ezerért és ez csak egy bkv bérlet. Autóval akkor és oda megyek amikor akarok ,nem köt a menetrend az átszállás ,nem kell cipelni a nehéz szatyrokat egy bevásárlásnál.Ha megyek hosszabb útra akkor sem kell tervezni ,csak bepakolok és indulok háztól házig.Már 2 embernél anyagilag is megéri.Autó nélkül úgy érezném magamat mint egy cowboy ló nélkül a vadnyugaton.
2011. szept. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

". Autóval akkor és oda megyek amikor akarok ,nem köt a menetrend az átszállás ,nem kell cipelni a nehéz szatyrokat egy bevásárlásnál"


Köt a dugó, a parkolódíj (vagy éppen a parkolási tilalom, és mivel egyre több helyen lesz gyalogos zóna, sőt a belvárosból már kezdik kitiltani egy az egyben az autókat) egyre kevsebb helyen tudsz megállni...


Egy doboz sörben lemeren fogadni hgoy csúcsidőben hamarabb átérek kökiről újpestre mint te autóval :)


Persze ha tovább kell menni, akkor már lehet gyorsabb a kocsi. De mint korábban is írtam, ez nagyon utazási célpont és utazási szokás függő...



Én pl. melóhelyre ha kocsival mennék naponta 900ft lenne csak a parkolás. Számoljuk csak ki: 20-1000 = 20e ft.


100e ft-os éves bérlettel akkor és annyiszor akár piásan is oda megyek ahova akarok BKV-val. Adott esetben amíg te parkolóhelyet kersel, és mész két kört a háztömb körül, én megteszek 4 vill. megállót....

2011. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Autó VS tömegközlekedés... Én csináltam/csinálom mindkettőt, vidéken főleg, de volt két év Bp. is a repertoárban.


Most éppen a motorra esküszöm. Az enyém elég régi, de saját magam javítom (műszakira is én készítettem fel), a negyedéves biztosítás 1446 magyar forint, a fogyasztása erősen változó, mondjuk a 6 litert még nem sikerült átlépni 100 km-re, de ehhez már nagyon eszetlenül kellett húzni a bajszát. Parkolással gond nem nagyon van, mert negyedakkora hely kell neki mit a kocsinak.

Egyetlen gond a normális minőségű alkatrészek beszerzése. :(

2011. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nekem az autó életérzés. Nem tudnék nélküle meglenni, egy autót már birtokolni is jó érzés.

Arról nem is beszélve, hogy (ha már nem vagy diák) akkor vidékről egy Budapest oda-vissza út jóval olcsóbb autóval. Akkor meg miről beszélünk.

2011. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Annyit még elfelejtettem odaírni: igaz öreg autóm van (mikor megvettem volt is vele gond),de mára rendbe lett teljes mértékben rakatva!


Annyiból jó hogy nekem csak az alkatrészt kell vennem: unokatesóm autószerelőnek tanul,ott az iskolánkban ingyen javítanak autót(oktatási célból) , ráadásként barátnőm nagybátjya autószerelő (mellékesként: kárpitozik és van barátja aki anyagárban+egy kis mellékesként fényez autót)!!


Ezek sem utolsó szempontok! (sokan mondták nekem is hogy: szerinted ezt fenn tudod tartani??? erre nem csak a kötelezőt meg évente adót ,na meg a benzin-t kell költeni! Ha elromlik javítatni... épp ez az hogy csak az anyagot kell megvennem...)!

2011. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szicso:

ok, de ez kivételes helyzet, ezt Te is tudod. Egy átlag embernek se műhelye, aknája, se szerszámai, pláne hozzáértése sincs. Akkor pedig a javítgatásokra a gagyád is rámegy... Vannak olyan dolgok amikhez műszer kell, és mégha ügyes is vagy, műszer nélkül semmire sem mész...

2011. szept. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!