Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó a Suzuki Ignis?...

Milyen autó a Suzuki Ignis? Megéri az árát? Kategórián belül jó?

Figyelt kérdés
Konkrét véleményt, tapasztalatot kérek, ne csak úgy vaktában beleszólást, köszönöm :)

2012. febr. 13. 20:11
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Nem haragszom:) Hát jó kérdés hogy hogyan csinálják:) Minden esetre az egyik ismerős azért adta el az övét, mert neki 10 litert evett pesten... másik ismerős meg 7 körül jár el vele, szval nem tudom hogy van ez. Az ülésével én jól megvagyok, a B Vectrához tudom hasonlítani, az egy fokkal se volt kényelmesebb nekem, illetve érdekes mód nagyobbnak se sokkal mondanám, lévén hogy alacsonyan kell ülni benne, és nem olyan magasan.

A C Vectrához nem érdemes hasonlítani amúgy, mivel 2 mérettel nagyobb autó, és jóval drágább, nem csak megvenni, de fenntartani is.

Ha ennyire gáz, nem értem miért vettek ennyit:)

Az új Swift már jó kocsi? (2005-2010)

2012. febr. 26. 15:57
 22/33 anonim ***** válasza:

Azért vettek enyit mert az emberek nem nézek körül csak akció és megveszik mert nem érdekli őket h fapados stb.stb.

egyszerű embernek jó mert megy elvisz ahova kell címszóval vásárolnak autót. Amugy c vectrát kapsz már 1.2 millióért jó állapotban! Fentartani drágább hisz ha tönkre megy v.mi akkor az jóval drágább. na ezért is veszik a suzukit mert olcso az alkatrész.

A motor viszont megbizható mert nincs baja de hát van hátrány bőven azokat már leírtam.

A swift-ből is rengeteg fogyott mert olcsobb volt és vitték mint a cukrot a kedvező hitelfinanszirozás miatt!

meg itt is az egyszerű ember logikája.

Ez olyan mint amikor megveszik az egyrétegű wc-papírt mert 300ft -nem pedig 520. igen csak 3-4szer anyit használ el belőle és így máris 800ft körül vett wc- papírt hisz elöbb elfogy.(bocs a hülye példáért de hirtelen ez jutott eszembe)

2012. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Új swift-et én 2005-öset vezettem az szerintem kényelmesebb mint az ignis de nem sokkal. azonban az is pici, és gyenge a motorja. így röviden most enyit róla de azért egy fokkal jobb stabilabb az úton észrevételem szerint.
2012. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
A B-s vectra sem épp az a limuzin osztályú kényelmet nyújtja tehát megértem ha nem érzel nagy különbséget egy-egy út alatt. Már sok autót vezettem nekem a passat meg a c vectra jött be eddig a legjobban az 1-1.5 milliós árkategóriában. Sajna SuperB-hez nem volt még szerencsém. azonban fábiához igen és nagyon kényelmetlen. bár tágas!
2012. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Igen, a Fábiát én is nagyon kényelmetlennek találom, de szerintem motorikusan sem hozza azt amit a Suzuki. Nyilván nem érdemes egy Swiftet vagy egy Ignist a Vectrához hasonlítani, hanem a kategórián belül kell nézni. Szerintem az Ignis van olyan jó mint egy 206-os, vagy pl egy Kalos, de akár egy Thaliát is említhetnék. Nyilván egy Polo tágasabb, és igényesebb (bár a benzines motorok megint csak gyengébbek szerintem), de az már 1,5x annyiba kerül.
2012. febr. 26. 17:58
 26/33 anonim ***** válasza:

A skoda, kis motoros nagy tömegű autó, de nyomaték van benne nagy fordulatszám tartományon keresztül. és kiegyensúlyozottabban gyorsul. ezért gyengébnek is érződik.

Legalábbis én ezt vettem észre bár én egy 1.2-es benzines Combit vezettem ahoz képest meglepően jól megy. de semmit nem érzel az erőből!Ami kicsit zavaró volt számomra is.

Persze kategórián belül kell nézni hisz tényleg nincs értelme összehasonlítani. Csak ha 1milla az ignis és rengeteg vectrát és passatot találni 1-1.5 között akkor máris kategóriát tudunk ugrani és hosszú távon szerintem egy szinvonalas autó elönyösebb. Meg hát ugye a kategória nyujtotta kényelem. A családdal is lehet kényelmesen utazni stb. Az ignis azonban az általad felsorolt 206, kalos, és thalia közül mindegyiknél JOBB. A benzines és dizel között nem az erő a legnagyobb különbség hanem a fordulatszámtartomány a dizel nagyobb fordulatszámtartományban nyújtja a maximális teljesitmény nagy százalékát. Míg a benzinesnek van egy csúcspontja pl 5500-as fordulatnál 120LE. az azt jelenti hogy 5.200.nál már a közelében van. azonban 2000-nél nem nyújtja ezt a teljesítményt. ezért ott nem is érzed azt az erőt mint egy diselnél.

2012. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Hát leginkább a kategória társakhoz nézem, illetve úgy, hogy mondjuk keresek 800k körül autót, legyen olyan amire nem kell költeni, és ennek a feltételnek felel meg az Ignis.
2012. febr. 26. 21:33
 28/33 anonim ***** válasza:

Az igaz. fenntartani nem drága, ezt már irtam is.

800e körül autót venni venni viszont eléggé türelem játék gondolom ezt te is tudod. hisz ki kell várni a legjobb ajánlatot. persze az már jó ha tudod mit akarsz.

Esetleg egy opel astrán nem gondolkoztál? Bár benzines kicsit lomhább 2,600 as fordulat alatt. de stabilabb az uttartása érzésem szerint és nagyobb a biztonságérzetem is benne:)És annak se nagy a fenntartási költsége hisz az is népautó. Valamint ha nem a sedánt választod akor nem is sokkal hosszabb az ignisnél. Jól manöverezhető mégis tágas és meglepően jól pakolható a csomagtér.

2012. febr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Igen, az Astra az még felmerült, az F régi, és rozsdásodik azt mondják, meg nem stabil túlságosan, de a G az tetszetős (kivéve a belsejét), a H pedig drága. A G Astra talán az 1,6 16v jól mehet, bár az 1,4 16v is jó lehet... :)
2012. febr. 27. 21:49
 30/33 anonim ***** válasza:

Szerintem jó mind2-őt de amúgy az h rozsdásodik az f asz ság ezt a "nagyokosok mondják" minden autó rozsdásodik!! különben megfizethetetlen anyagokból kéne összerakni. ha jól karban tartasz egy autot annak semmi baja. Így ha jó kocsit veszel és egyből kijavítod rajta azt pár picit dolgot ami hibádzik és onnantól kezdve figyelsz rá akkor semmi baja. de azért koránt sem rozsdásodik anyira hisz nézd meg az utakon futókat. akár F akár G-t főleg F-eket azok az öregebbek a lepukkant ágrólszakadt hü lyegyereknél aki a pedálokat alig találja meg. annál persze h tiszta rozsda hisz kb 120ezerért vett egy bontás szélén álló, amúgy 600ezres kocsit. és még arra is szart nagyívben meg rallizik vele és nem érdekli hogy esik szét mert a hangeró megvan a rádion és kész.

De ha picit is normális ember kezében van ő viszi folyamatosan szervizbe és az alvázvédő is rendesen fenn van az alján nem v.mi tróger mühelyben ecsettel felmázolják a régi sárrétegre. Így ne a rozsdásodással foglalkozzál! azzal majd akkor foglalkozz amikor már a kereskedőnél vagy és vizsgálgatod a potenciális vétel darabot, hogy azon menyi van.Egy mercedes is rozsdás ha már 20-30éves és le van lakva. meg egy kispolcki is! De ha karban van tartva akkor egyiken sincs! Szóval ez csak enyi.

2012. febr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!