Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékbetét csere otthon. De,...

Fékbetét csere otthon. De, hogyan?

Figyelt kérdés
Cserések a tárcsafékbetétek, és itthon szeretném kicserélni őket. Le írná valaki, hogy lehet?
2012. jan. 26. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
ha nem értesz hozzá akkor inkább vidd el szerelőhöz mert a te és esetleg mások életével játszol !
2012. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Én sem értettem hozzá, mégis nekifogtam.

És nem is bántam meg, mert valójában egyáltalán nem ördöngősség. Megkíméltem a pénztárcámat a szervízköltségtől, és most már tudom, hogy működik a dolog.

Egyébként így leírni elég bonyolult lenne.

Talán legjobb lenne, ha letültenél egy akármilyen autóhoz való szerelési kézikönyvet (én swifthez valót néztem). nagyjából minden tárcsafék ugyanúgy működik.


Vagy pedig lekapod az egyik első kereket, és ha közelről megnézed a féknyerget, talán magadtól is rájösz.

2012. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy Skoda Fabia szerelési könyvet láttam neten amibe benne van képekkel. Akkor ebből rá fogok jönni: Köszi még egyszer.
2012. jan. 26. 16:27
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

http://www.youtube.com/watch?v=oNTFAu8LPMc


Oldalt még van egy rakással :)

2012. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Azt azért ne felejtsd el, hogy ha a féktárcsa nagyon hullámos, vagy mélyen elkopott, akkor nem jobb, hanem rosszabb lesz a féked! (Legalábbis amíg be nem kopik az új betét!)
2012. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Persze!


Arra nagyon, de nagyon figyelj, hogy a csere utáni első fékezés meglepetést is okozhat!

Én majdnem kivittem a kerítést, mert szinte hatástalan volt. Pár erőteljes fékezés kellett, hogy összekopjon az új betét a tárcsával.

2012. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
az előttem szóló tanácsa a legfontosabb
2012. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A youtube-ra nem is gondoltam, már mindenhol kerestem, de ez eszembe sem jutott :) Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat. Meg fogom nézni a tárcsákat is, és "bejáratom" a fékbetéteket!
2012. jan. 26. 17:30
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
ITT például korrektül le van írva: [link] A LÉGTELENÍTÉST NE felejtsd el! Sok sikert.
2012. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Legjobb lenne, ha most szervizbe mennél, a fékbetét cserénél úgyis ott lehet állni a kocsinál, ott figyeled, hogy mit csinál a szerelő, esetleg kérdezel is tőle közben, aztán legközelebb már magad csinálod. Ez a legbiztosabb út.
2012. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!