Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi folyik a simson kipufogójáb...

Mi folyik a simson kipufogójából és miért?

Figyelt kérdés

valami benzinszerű folyik belőle, nem lehet észrevenni hogy folyik csak akkor ha megfogom az alját akkor érzem, meg látom hogy a vége tiszta korom

pontosan mit kell rajta állítanom hogy megszűnjön?


2009. máj. 27. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

olaj folyik rajta, és főtengely szimering a baj, vagy túl sok olajat raksz a keverékbe.

Ez volt a hivatalos, de szerintem jóaz úgy ahogy van, valamennyit úgyis fog folyni

2009. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Főtengelyszimmerring hibája esetén a kipufogóból nem folyik az olaj, olyankor a gyújtásdekli alatt jelenik meg.

A folyás egyik oka a fent említett dús keverék, a másik a kétütemű motorok működése: a szükséges keverési arányt úgy "állítják be", hogy a motor nagy terhelésen se süljön be. Ha viszont kis terhelésen fut, akkor a bejutott olaj túl sok neki, nem tud elégni a hengerben és bejut a kipufogóba. Így hiába jársz az előírt 1:50-es keverékkel, h nyugisan használod, fog egy kicsit folyni belőle az olaj.

2009. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

előfordult már hogy a gyújtásdekli alatt olaj volt, de majd megnézem mégegyszer

1:50essel füstölt úgyhogy 1:40essel járok, az is elég azt mondják

de ha belegondolok ha rossz a szimering akkor simán bejuthat a főtengely közé az olaj ami simán előfordulhat hogy a kipun megy ki, erre nem is gondoltam, eddig a karbira gyanakodtam

kösz a válaszokat

2009. máj. 28. 07:23
 4/7 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy ez természetes lenne, sok simsont láttam ami öreg volt és elhanyagolt(enyém nem az) de nem folyt a kipufogóból semmi és nem volt kormos a vége sem
2009. máj. 28. 07:25
 5/7 anonim ***** válasza:
,,...1:50essel füstölt úgyhogy 1:40essel járok, az is elég azt mondják ..." az is elég? az 1:40 arányú keverékben 4 literben van 1 deci az 1:50 aránynál meg 5 liternél van 1 deci tehát az 1:40 jóval olajosabb, tehát elvileg azzal kée jobban füstölnie. az is elég?:D több is mint kéne :D bejáratásnál szoktak 1:40-nel menni. Én 1:50-nel megyek, 5 liter OMV Carrera 95 + 1 dl MOL Arol 2T. egyébként én a helyedben beállítanám a karbit: [link]
2009. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az előző vagyok. mindenképpen kell folynia. olyan nincs hogy egyáltalán nem.
2009. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

tényleg rosszul írtam XD

a karbim szerintem egy sz*r ha meleg a henger akkor nincs normális alapjárat

2009. jún. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!