Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rak a márkaszerviz 50...

Miért rak a márkaszerviz 50 amperes akkumlátort dízel autóba?

Figyelt kérdés

Vettem egy 1.5dci Renaultot, amiben nem régen cseréltek akkumlátort a márkaszervizben, és az idióták 50 amperes akksit raktak bele, ami akárhonnan is nézzük, de egy benzines autóba való, a dízelt érezhetően lassan tekeri 1-2 napos állás után.

Kérdésem: mi a francért ajánlja fel a hivatalos márkaszerviz egy ilyen aksi beszerelését, ami nem az autóhoz való?


2011. dec. 23. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert az a gyári előírás?

Vagy azért, mert annak a beszállító olyat visz nekik, mint gyári specifikáció, ezért ők olcsóbban jutnak hozzá, mint ha külön kellene megrendelniük.

Esetleg csak "maradt a polcon" egy olyan akku, gondolták, elsütik már, ne kelljen tovább tárolni.

Millió meg egy oka lehet...

2011. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért kukkants rá az indítóáram erősségére is!Nem olyan hülyék azok.
2011. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha egyszer érezhetően nehezebben indul, mint egy nagyobb akksival, akkor nem érdekel, hogy milyen számok vannak rajta.
2011. dec. 23. 22:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést talán inkább ott a szervizben kellene feltenned!


No de egyébként mekkora volt benne előtte?

2011. dec. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miből gondolod,hogy nem bele való?

Egy ezerötös motorhoz pont ekkora dukál..

Nagyobb talán el sem fér.

Az én még egyszer akkora motoromhoz(3000-es dízel) "csupán" másfélszer akkora akku van mint a tiédben és gond nélkül teker mínusz húszban is.

Izzítógyeretyák,szűrők,porlasztócsúcsok rendben?

Én inkább erre felé kutakodnék.

Boldog Karácsonyt!

2011. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
62-es van benne gyárilag, most már ki is cseréltem egy olyanra, érezhetően jobban indul, gyorsabban teker. Az 50-es akksi pár hónapos volt, rendesen feltöltve, szal arra sem lehet fogni, hogy az rossz lenne.
2011. dec. 24. 12:20
 7/12 anonim ***** válasza:
az én 1.9 disel puntomban 45 amperos van eredetileg s gond nélkül gyújt,nálad más a baj vagy nem jó az aksi.
2011. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem indul be, hanem nem egészem úgy, mint egy nagyobb akksival, és tartok tőle, hogy mínusz 20-ban nem indul majd. Nem mindegy, milyen igényei vannak az embernek. Egy autó, ami más szerint tökéletes, az én elveim szerint elviselhetetlenül vibrál.
2011. dec. 24. 15:25
 9/12 anonim ***** válasza:
De azért is lehet mert a márkaszervízben általában idióták dolgoznak akik leszarják a bevitt kocsikat.
2011. dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nem mindegy, milyen igényei vannak az embernek. Egy autó, ami más szerint tökéletes, az én elveim szerint elviselhetetlenül vibrál"

Jaja,érthető aggályok.

Én is épp ezért vettem AUDI A6 Avant 3.0 V6 TDI quattro Tiptronicot és nem Thaliat ...

:o))

2011. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!