Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PD TDI motorokról tapasztalatok?

PD TDI motorokról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 21:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%

PD TDI a világ egyik legszarabbul sikerült motorja. Zajos, megbízhatatlan, és persze teljesítményben a nyomába se ér egy közös nyomócsöves dízelnek. Aki azt írja, hogy jó annak szerencséje volt vele, gyakorlatilag egy időzített bomba. De a szervizesek szeretik, mert ha megáll akkor garantáltan 800 fölött lesz a számla.. :DD

Sima TDI jó azt vehetsz, új CR TDI is rendben van, PD-t csak akkor ha szereted a kihívásokat.. :DDD

Összegezve: gondolkodj el, hogy miért fejezték be a gyártást és tértek át a Fiat által kifejlesztett CR dízelre..

2011. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A CR TDI tényleg nagy áttörés mivel 2000 köbcentis motor 170-180 lóerőt tud.
2011. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Időpont ma 13:34


Öcsém! A dízel autók fikázása helyett pedig inkább írd meg a leckét! Te még tuti nem vezettél pdtdi-t! Istenem...

2011. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
:DD Vezettem elhiheted, elég is volt... :D
2011. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
utolsó, nénit vezettél át az úton maximum.
2011. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 0401 ***** válasza:

1,9 PD TDI 131, LE - jó választás , hiba lehet mint minden autónál , De 800 ezer a PD ???? ezt valóban csak olyan állíthatja aki csak makett autót használ :D

Nekem Audi A,4 es van 1,9 PD TDI -131 LE - mindenkinek csak ajánlani tudom ....Folyamatos 140 km / óra meg se kottyan neki , max 6 liter=100km

2013. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Szab29 válasza:

Ezt a pár sort azoknak szánom akik azt állitják h nemjók a PD motorok!

Egy Skoda Superb tulajdonosa vagyok.1.9pdtdi 115LE 2008/1

Pontosan 1 éve vásároltam én vagyok a 2. tulaja!jelenleg 246ezer km van benne ami Valós!tegnap elvittem az autot egy teljes motorvezérlő vizsgálatra!Egy motor optimaizálás volt a cél!Megy az autó igyis szépen csak szerettem volna ha van egy kicsivel több nyomaték!Ugy kezdődött hogy vezérlő kiolvasás!!Már az elején jelezte a srác hogy hibátlan az auto lelke ugy látja!na mondom király!aztán egy 20 percbe tartott amig felülirták a szoftvert!140Le 350nm nyomatékra!na menjünk egy probakört!Én ültem az anyós ülésen kezembe a laptop összekötve a vezérlővel!három dolgot figyelt a gép!PD elem,Légtömegmérő,Turbo!a srác rátekint a laptopra...nézi nézi egyszercsak kinyitja az ajtót kiabált a kollégáknak hogy gyertek már ide nézzétek!Én azt hittem hirtelen hogy probléma van valamelyik értékkel!De NEM!A PD elemek 4 diagrammon voltak és mindd alatt ez látszott:100%PRES!az ott dolgozok nem akarták elhinni!az autoban gyári BOSCH PD elemek vannak!sosem voltak cserélve!és olyan állapotban vannak mint amit 2 perce raktak bele!!de a légtömegmérő és a turbo is kifogástalan értékeket hozott!Mellettem szoljon h csak OMW Maxx Motiont tankolok bele!azt már nem részletezem hogy az auto milyet megy az uj softverrel!:):)Csak ennyit a PD motorokrol!

2018. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szab29 válasza:
11/17nek üzenem h azért hagyták abba a gyártását a PD motornak mert a környezetvédelmi besoroláshoz már nem tudták tovább fejleszteni euro 6hoz!Pedig a mérnökök probálkoztak vele de nem sikerült!!A PD motort akarták gyártani továbbra is!Nem a CR motort!!!A legerősebb dizelmotor amit valaha gyártottak!Az 1.9pdtdi-be 250Le van!olyan erős a motornak a bele!képesek lennének másfélmillio km-t is elmenni bontás nélkül ha megadnák neki minden olajcserét és jó üzemanyagot!
2018. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!