Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PD TDI motorokról tapasztalatok?

PD TDI motorokról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 21:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Ezen az oldalon felttenni ezt a kérdést felesleges, egyrészt már ezerszer kilett tárgyalva, másrészt, mindenki a magyar piacon lévő, állitólag 150e futott, valójában 300e+ autók alapján gondolkodik.


Én szerintem az egyik legjobb dizelmotor az 1.9 PD TDI, erős, nagyon jó a fogyasztása, és normális használat melett nagyon megbizható.

pl videó:

A csávó egy Skoda Fabia 1.9 PD TDI vel a 800e km futotta meg, és nem kelett még PD elemet cserélni.

http://www.youtube.com/watch?v=RjTsBnDPF4o


A legtöbb ember itt azt fogja mondani, hogy egy zsákutca volt, nagy szar, stb.... Én nekem több autómba is az volt, és nagyon jó tapasztalataim voltak vele.

2011. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Nekem 2003-as PDTDI Passatom van. 2005-ben vettem azóta semmi probléma nem volt vele motorikusan. (amúgy sem, a kopó alkatrészeken kívül).

Persze vigyázok is rá. De ezt is szét lehet b@szni, mint bármi mást.

2011. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A PDTDI nagyon jó, de csak ha újkorától egyetlen értő gazdája volt, és maradt is, aki pontosan tudja, hogy mennyi van a motorban és nem hajtotta szét.


A PDTDI motorok rossz hírében több változó játszik közre. Az egyik, hogy nagyon tartósak, és még 400 ezer megfutott km után is vissza lehet tekerni az autót 180 ezret futott megkíméltre. A másik, hogy x+1. tulajdonosnál x. visszatekerés után már nem feltétlen minőségi gázolajat tankoltak bele (pancsolt, buszos, kamionos havertól, kannából, néha pedig szart egyenesen a kútról) mert valljuk be, aki tizen évesen régi dízelt vesz, nem biztos, hogy nagypénzű ember, lehet, hogy nem is ért hozzá, csak árérzékeny... ennek gyakran csak negatív hozadéka van. A harmadik, hogy értően kell használni és rendszeresen szervizelni, amit az első tulaj még csak-csak megtett, de a láncban utána következők már nem biztos. Elég csak egy szervizt kihagyni, vagy egyszer jól meghajtani hidegen...


A magyar piac pedig tele van ez ilyen fostaligákkal, azok a PDTDI-k amik gond nélkül mennek viszont nem eladók, mert a gazdájuk pontosan tudja, hogy mekkora érték.


Sztem kb ennyi.

2011. dec. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia! a WWW.PASSATKLUB.HU oldalt ajánlom olvasgatásra ezzel kapcsolatban. Mellesleg a pd motoros autókat az szidja aki még életében nem ült dízel autóban. Az én passatomban 330 000km van (2000évjárat, pdtdi) és semmi baja. -10 fokban is pöccre indul. Privátban is szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre. Üdv.


Egyébként ha normális kúton tankol az ember (a Mol nem számít annak) akkor a pd elemekkel nem lesz gondja... Én az omv-t favorizálom!

2011. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is egy 2003-as Passatom van és teljesen megvagyok vele elégedve.
2011. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%

Ha annyira fasza ez a diesel akkor miért sorakozott szépen letakarva 1 vonalban 10-12db motor(1-2 éves)abban a márka szervízben ahol én lakom? Érdekes módon az összes garanciális cserés lett.

Az utolsó előttitől kérdezném. Miért nem jó a Mol üzemanyaga? Minden más kútra is ő szállít, ugyanazt veszed más néven, csak az adalékot keverik bele, de a normál benzin vagy gázolaj az egyforma.

2011. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Te kajak egy márkaszervizben laksz?

2011. dec. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Minden magyar kút a MOL-tól veszi az alap üzemanyagot, és ők adják hozzá az adalékot, ebben igazad van... kivéve az OMV-t. Ők Ausztriából hozzák az üzemanyagot. Én is mindig náluk tankolok és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.

Ha még mindig nem hiszed, itt egy cikk inkább olvasd el:


[link]


A kérdésre válaszolva pedig csak annyit, hogy az előttem szólókhoz hasonlóan én is csak jót hallottam ezekről a motorokról. Ha kifogsz egy megkímélt példányt, akkor nem lesz vele bajod.

2011. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem mol-os pancsolt sz.rt akar tankolni akkor azt csak omv-n teheti meg. Ők a Schwechat-i finomítójukból terítik

Próbáld ki! Kedvezőbb fogyasztás, kulturáltabban járó motor stb

2011. dec. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A Shell sem a MOL-tól veszi.
2011. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!