Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon megkezdett...

Magyarországon megkezdett jogosítványt (B) lehet folytatni Angliában?

Figyelt kérdés

Szóval elkezdtem a B kategóriás jogosítványt és a kresz megvan, rutinon 1x buktam, viszont utána úgy adódott hogy nem volt pénzem és abbahagytam egy időre.

Most viszont januárban ki fogok menni Angliába (dolgozni) és az útiköltséget nem a jogosítványra szeretném költeni.

Hogy olyat lehet hogy folytatom Angliába a jogosítványt?

Vagy ott kell kezdenem egy újat és ezt lemondani?


2011. nov. 27. 00:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
hm,tudni kell,hogy most van pont az napirenden,hogy ezt is szigorítják itt,Magyarországon is...számítógépes kresz vizsga,2 vizsgabiztos,oktató,stb.szerintem azonban pont emiatt nem hiszem,hogy a kinti,angol nyelven leteendő vizsga helyett az itteni,magyar nyelvü vizsgát elfogadják.Ráadásul pont az angol autók olyanok,hogy mindegyiken egytől egyig jobboldalon van a volán,szembe az itteni és az Európa egyéb részein általános bal oldallal.
2011. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Most így belegondolva jogos, és azt hiszem az lesz hogy kint lerakom inkább.

Úgy hallottam hogy kint elég drága de inkább kifizetem és veszek egy autót(ez viszont olcsó :D) minthogy busszal járjak (ami megint méregdrága:D)

Jó lenne találni olyan autósiskolát kint ahol van magyar oktató is.

2011. nov. 27. 01:27
 3/17 bánomisén ***** válasza:

A használt autó olcsó idekint, viszont a biztosítás méregdrága.

Egyébként miért nem jó neked a busz? 1 fontért elvisz bárhova. Mindegy, a te dolgod, ha biztosítást akarsz fizetni, fizess :-))

2011. nov. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 bánomisén ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva pedig: nem lehet folytatni a Magyarországon megkezdett tanfolyamot, mások a követelmények, az oktatás- és a vizsgarendszer.
2011. nov. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egy darabig akkor busz lesz, csak én úgy hallottam h jóval drágább a busz költség..:S

Am azért szeretnék kocsit(meg jogsit:D) mert szeretek vezetni és itthon is állandóan buszozok/tam és azért szar télen a kurv@ higegben nyáron meg a forróságban várni meg szenvedni h mikor jön végre..

2011. nov. 27. 15:13
 6/17 bánomisén ***** válasza:

Nem tudom, melyik városba készülsz, de ha Londonba, akkor itt nem éri meg kocsit tartani. Egyrészt azért, amit már mondtam, hogy magas a biztosítás, másrészt meg a belvárost nem is tudod használni, csak külön engedéllyel, ami szintén pénzbe kerül és abban még nincs benne a nem olcsó parkolás. Így, ha a város egyik végéből a másikba mész és nincs éjjel vagy hétvége, meg kell kerülnöd a fél világot.


Vidéken már több értelme van autót tartani, feltéve, hogy kihasználod.

De amikor kijössz, kisebb gondod is nagyobb lesz annál, hogy kocsid legyen, mert munka után fogsz loholni. Amikor meg már lesz munkád, akkor vagy keresel annyit, hogy a nem kis költségeid mellett még autót is tarthass, vagy nem.


Nem akarlak elkeseríteni, de egy ideköltözőnek nem az első dolga szokott lenni az autóvásárlás és nem véletlenül...

2011. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

tudom, munkát már intézik nekem, majd lesz egy interjú amire el kell mennem.

Corby am a "város" neve.

Elég messze van Londontól mondjuk a meló nem Londonba lenne de attól még szeretnék menni majd szabadidőmbe erre-arra..

2011. nov. 27. 20:39
 8/17 bánomisén ***** válasza:

Tetszik a naívságod, sokan indulnak el így, aztán sajnos rádöbbennek, hogy a dolgok nem úgy működnek, ahogy otthonról elképzelték.

Kívánom, hogy legyen szerencséd és te legyél az ezerből az az egy, akinek úgy alakul majd az itteni élete, ahogy otthon ezt előre eltervezte.

De ha esetleg mégsem, azért ne törj le nagyon, még ha nem is lesz azonnal kocsid, meg palotád, akkor is élhetőbb élet van itt, mint Mo-on.

2011. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nyílván ezeket nem azonnal szeretném hanem idővel, mert hosszabb távú kiköltözést szeretnék.

Igazad van van bennem egy kis naivság de még mindig jobb mint itthon a minimálbér napi 12-14 óra melóval..(ami hozzáteszem h 2nap alatt nincs a számlámon mert a számlák csak jönnek...)

Kint úgy gondolom hogy kicsit magasabb a színvonal.

2011. nov. 28. 12:30
 10/17 bánomisén ***** válasza:

Annyival magasabb, hogy a kinti minimálbérből nemcsak meg tudsz élni kényelmesen, hanem még félre is tudsz tenni, főleg, ha vidéken fogsz élni és nem Londonban. Vidéken olcsóbb a szállás, nekünk, londoniaknak ez viszi el a legtöbb lóvét.

És ha szerencséd van, akkor nem is minimálbérrel fognak alkalmazni, úgyhogy tényleg lesz arra lehetőséged, hogy tervezgess és kényelmesen berendezkedj.

Persze itt sem adnak ingyen semmit, meg dolgozni is kell, gyakran keményebben, mint Mo-on, a különbség annyi, hogy itt érdemes, mert normálisan megfizetik.

2011. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!