Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW e36 325i-be akarok turbot...

BMW e36 325i-be akarok turbot rakatni, de nem tudom, hogy mennyivel növeli meg a fogyasztást? Kb 1bár töltőnyomással.

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nah most.


Jómagam is nagy BMW fanatikus vagyok, de az ilyen kérdések padlóra tudnak vágni.


1. Ha tuningolsz egy autót miért nézed a fogyasztását? Egyébként a mostani fogyasztásra számolj rá még kb 1-2 litert ha tojás van a gázpedál alatt


2. Ha te 1 barral megküldöd a M50B25-ös motort a gyári alkatrészekkel, rövid időn belül a BMW bontós oldalakon fogod találni magad alkatrészek után kutatva. Kb 0,5-0,6 bar-t visel el hosszú távon, de lehet hogy még azt se.



Ez nem úgy működik hogy bedobunk egy turbót és csapassuk neki. Először is ki kell találni hogy milyen raksz bele, aztán át kell variálni a vezérlést. Nem véletlen hogy az öreg "turbós szakik" olyan féltve őrizgetik a titkukat. Hogy normálisan meg legyen csinálva ahhoz olyan ember kell aki legalább 10 év tapasztalattal bír a turbósítás terén.

2011. nov. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

0.5-0.6 hahaha


Ismerek nem egy embert aki E36 ba rakott turbót.

Ahhoz, hogy jó legyen a kocsid árát még egyszer rá kell költeni a motorra és a FÉKEKRE!

Alap motorba berakhatod a turbót de nem fogsz megállni a 0.6 nyomáson. Mindig tekersz majd rajta egy kicsit, amíg a motor be nem sül. (Min 4 embernél láttam hasonlót) Ó megy az 0.8 0.9 1.2 is és utána áááááá


Vegyél egy másik motort

Kovácsolt vas dugattyúk

Titán szelepek

Turbó

Vezérlés és elektronika csere

Vezérműtengely upgrade

Fék csere 20 % al nagyobbra

Toronymerevítő

Szelepfedél módosítás

Stb.


Jobban jársz ha veszel egy erősebb kocsit abból a pénzből, amit ráköltenél. Hidd el tudom. Én is jártam így.

Mondjuk ér a kocsid 1.2 M rá kéne költened még min 1 M és van egy nem gyári, amiben túl vannak húzva az alkatrészek.

Vagy eladod a géped mellé rakod a tuningra szánt pénz és veszel ilyeneket:


[link]


[link]


[link]


Ha nem fogadod meg a tanácsot, akkor sok sikert és kitartást.

2011. nov. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
M3 Turbo...! Az az igazi! ;)
2011. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát igen, ha simán csak "kokány" turbósítás lesz, akkor nem fog sokáig menni, tehát a legkevesebb bajod lesz, hogy mennyivel eszik többet..., ha meg normális átépítés, akkor az egy milla kb., ezekután szintén nehezen tudom elképzelni, hogy a fogyasztás aggassszon annyira, amikor a turbónyomás egy bár lesz, ahogy írtad, hát akkor befogja kajálni a magáét, effelől biztos lehetsz...
2011. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
csinaltam mar turbos atepitest meg mozgok is az autosportban,versenyek is,igy aztan mindig megmosolyogtatnak az ilyen kerdesek hogy ha turbot teszek a kocsiba mennyivel fog tobbet enni.......meg azt vettem eszre hogy valahogy mindenkinek ez az elso kerdese....sajnos.....mert ha nincs penzed tankolni sem akkor minek turbo....meg amugyis kit erdekel mennyit fog enni mert mint tudjuk zabalni fog ha leped de ereje is lesz nem keves.....ez egy ilyen kompromisszum......a masik meg amitol kiborulok hogy az emberek ugy beszelnek a turbositasral mintha csak egy matricat kene felragasztani a kocsira...."mert hat betesszuk a turbot azt kesz is van".....az tuti...kesz is lesz a motor az elso komolyabb gazadasnal......meg ugye a "szakertok" velemenye ez mindig hogy egy tok gyari motor siman elvisel 0.5bart.......biztosan elvisel....egy darabig......de 0.5bar-ert meg nem is erdemes turbot beepiteni........meg ugye jarulekos koltsegekre senki nem gondol...mert mindenki csak odaig jut el hogy hat kell egy turbo.....igen ,meg kell meg egy irhato computer,leomlo,kipufogoatalakitas,cooler,annak a csovezese,lefujo,ugye a blokk belselyeben mindent erosebbre csereln(dugok,hajtokar,csapagyak...stb)meg a legfontosabb mert errol mindenki elfeledkezik EROSEBB FEK......amit idaig felsoroltam kb 1 millio,es akkor ezt meg vkinek ossze kene rakni,beallitani....stb
2011. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

21:15


Ezeket írtam én is....

2011. nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!