Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SMART FORTWO 0.6 tényleg turbós?

SMART FORTWO 0.6 tényleg turbós?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ma mentem egy ilyen Smarttal és tudom hogy 54le-s és kiváncsi lennék ez a modell turbós lehet-e. Meglepő de méretéhez mérten(600ccm) baromira ment, és csodaszép hangja is van. Örülnék válaszolnátok. Köszi előre is.
2011. nov. 12. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy turbós lenne. Egy 600 ccm-es motor képes leadni turbó nélkül is ~ 50 LE-t.


De azért ment mert az egész autó van vagy 500 kiló. :) mint egy nagy chopper egy nagyobb utassal :D

2011. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a "régi" Smart fortwo motorjai mind turbósak voltak, de tény, hogy turbótól függetlenül nagyon is elég az 50 lóerő körüli teljesítmény egy ilyen miniatűr autóba. Főleg úgy, hogy farmotoros, ezért a trakciója is kiváló, a nyomaték gyorsításnál tényleg az aszfaltra jut.
2011. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért merült fel ez a kérdésem, mert írják a neten hogy turbós benzin, és az is 54le-s, és találtam ugyan így 600-ast ami csak 45le-s volt. Így érthetetlen számomra ez a dolog. Tény hogy nagyon megfogott ez a kis kramanc. Sokat futkosok városban(legtöbbször egyedül, vagy 1-1 utassal), és az 1.6-os opel beveri a 10-et. És szükségünk lenne még 1 autóra, és azért jött ez az ötlet, hogy egy ilyen kis egyszerű autót veszek(talán 6-6,5literből megál okosan közlekedve). Esetleg valakinek tapasztalatok róla? És még mindig a turbós témáról?
2011. nov. 12. 21:56
 4/4 smartman válasza:
Kedves Smart iránt érdeklődő. A Smart fortwo benzines és dízel autói is /450/ mindegyik változata turbofeltöltővel szerelt és mindegy, hogy 45 lóerő vagy éppen 101 lóerő. Nincs közöttük turbofeltöltő nélküli változat!!! Az pedig, hogy egy autó hány lóerő teljesen mindegy mert közülünk hétköznapi autósok közül alig néhány százalékunk használja ki a teljesítményt. Mindannyian nyomatékkal autózunk az pedig mindig jobb egy turbofeltöltős motor esetében!!! Ugyanazt a nyomatékot a feltöltő nélküli atmoszférikus motorok csak sokkal nagyobb hengerürtartalomból tudják kihozni. Ha valaki nem használja a motort a piros mezőig forgatva akkor teljesen mindegy, hogy az az autó hány lóerős mert a felét használja maximum !!! Normál közlekedési szituációban a nyomatékkal autózunk. Amikor mélyről megindul az autó azt a nyomaték produkálja és a lóerő az már tiltás közelében van csak! Ugye, hoyg nem sokan megyünk lóerővel csak nyomatékkal!!!???
2011. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!