Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kophatott el v. mehetett...

Mi kophatott el v. mehetett tönkre 1.2-es fabiamnál?

Figyelt kérdés
Fabiam kormánya egyik pillanatról a másikra elkezdett rázkódni 120-as tempónál. Kb 70-nél kezd enyhén érződni és a sebesség növelésével erősődik. 120-nál határozottan látszik is a rázkódás és ez mind autópályán ahol viszonylag sima az út vagyis a kerekektől nem jöhet. Az, hogy a fordulattól v. a sebességtől függ e, még eddig nem sikerült kitapasztalnom.
2011. okt. 2. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy sérves csak az egyik első gumi. Egy gumis nézze meg. Nálam is ez volt.

1.4 Fabia :)

2011. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha az okozza, akkor mindkét első gumi cseréje szükséges?

Novemberben lesz 1 éve annak, hogy lecseréltem és kb 4000 km-t tettem meg vele.

2011. okt. 2. 21:35
 3/9 anonim ***** válasza:

"...viszonylag sima az út vagyis a kerekektől nem jöhet..."

márpedig onnan jön :-)

vagy leeset az egyik kormányzott kerékről a súly, vagy megszakadt az acélszövet a gumiban.

mindkettő szemmel is látható.

minél előbb javíttasd meg, mert hamar szétverheti a kormányművet és az jóval többe fog kerülni, mint a kiegyensúlyozás, vagy a gumicsere.

2011. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Holnap megnézetem. Köszönöm a gyors válaszokat, majd jelzem, hogy mit intéztem.
2011. okt. 2. 21:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy valószínűleg megúszod az egyik gumi cseréjével, 4.000 km nem sok.
2011. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ma megnézték a gumisnál, azt mondták, tökéletesek a gumik, nincs sehol szálszakadás, viszont megcserélték az első és hátsó tengelyen lévőket úgy ahogy kell.

Ezután felmentem a pályára és 95%-ban mondhatom, hogy megjavult, pedig 120-130-as tempót is próbáltam. Az a minimális kétely azért maradt bennem, mert ennél a tempónál egy pici rázkódást még tapasztaltam és a gumis szerint még egy ilyen alacsonyabb kategóriájú autónál sem szabad rázkódnia.Holnap még beszélek a szervízesekkel.

2011. okt. 3. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:

pedig csak a kerekek környékén lesz a gond...

abban igaza van a gumisnak, hogy semmilyen egyenetlenségnek sem szabad lenni, és ez nem függ az autó kategóriájától.

(én annakidején trabanttal kezdtem, és még annak sem volt semmiféle rázkódása, pedig a még a gumik is diagonálok voltak :)

nem tudom, hogy feltette- e centírre a gumis, de gyanítom, hogy nem.

tegye fel és ellenőrizze a futását!

2011. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az első kerekeket biztos, hogy feltette,de a kapott számlán 4 centír szerepel és hiszek nekik mert ilyen problémánál fontos, hogy lelkiismeretesen megcsinálják főleg úgy, hogy náluk vettem a gumikat. Ez nekik is egy visszajelzés, hogy jól végezték el a munkájukat.

Azt, hogy a kormánynak semmilyen rezgése nem megengedett, azt gondolom nem úgy kell érteni, hogy olyan nyugalomban kell lennie, mint amilyen nyugalomban az íróasztal lapja van ugye? Mert hát egy 120-al robogó autónál valami csak kell hogy jelezze a soförnek, hogy robog az az autó.

A szervízt még egyelőre nem értem el, de jelentkezni fogok.

2011. okt. 4. 21:00
 9/9 A kérdező kommentje:
No, hát azt mondták a szervízben, hogy legközelebb ne 10000-ért vegyem a gumiknak darabját, hanem 30000-ért és akkor nem fog rázni a kormány. 4 évszakos Debica van rajta aminek a recézése nem valami finom és ez okozhatja.
2011. okt. 13. 12:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!