Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a reális ára ennek az autónak?

Mi a reális ára ennek az autónak?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy autót egy távoli ismerősnél, amit megvennék, de az árat nekem kellene megajánlani.

2001-es Peugeot 206-os, klímás, automata váltós, 51.000 km.


Az egyik első kereke kitört (tengely tört el), az ütés érte a kocsi oldalát is, az ajtó nem záródik tökéletesen (3 ajtós).

A kipufogó is sérült kissé, de nem vészesen. Elől a lökhárító értelemszerűen leszakadt, de az autó működik, kormánymű, motor, váltó teljesen rendben van, még a fényszórók is megúszták.


Mi lenne a reális ára?


2011. okt. 2. 12:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vásárlásra vonatkozó tanácsokat, de egyetlen kérdést tettem fel, amelyre ténylegesen szeretnék választ kapni, azaz mennyi a reális ára az autónak. Nagyon hálás lennék, ha valaki EBBEN tudna segíteni.

A javítást úgyis olyan oldja meg, aki valóban ért hozzá, nem én fogom kikupálni a kocsit.

2011. okt. 3. 06:23
 12/22 anonim ***** válasza:

Én 800 ezerért vettem 1 évvel ezelőtt a 206-osomat, amit 1 millióra tartott az illető, de mivel közeli rokonunk volt és elég jól ismertük ezért 800-ért odaadta. Akkor 55 ezer km volt benne és 2000-es évjáratú az autó, szóval hasonló adatokkal rendelkezik, mint amit Te kinéztél, a felszereltséget leszámítva.

Próbáltam keresgélni, és talán még a legközelebbi állapot amit találtam az ez lenne 420 ezerért:

[link]

Hasonló helyről kaphatta az ütést az is amit kinéztél, és a leírásod alapján kb ennyire is van összetőrve, ugyan úgy klímával és egyéb kütyükkel az autómata váltót leszámítva (bár nemtudok róla hogy lenne belőle automata váltós verzió is).

Ezeket összegezve max 500 ezret adnék érte, de az a plafon.

Egyébként nagyon jó autó, nekem semmi gondom nem volt vele. Kis fogyasztás, megbízható, nem hagyott ott sehol. Olajcserén és kopó alkatrészeken kívül semmi baja nem volt még 20 ezer km alatt.

2011. okt. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Van belőle automata, csak nagyon ritka mivel egy baromság 1300 ccm-es motortba automata váltót tenni.


De a kérdésedre a válasz:


Az autó HA HIBÁTLAN LENNE megközelítőleg 750-850e forintot érne.


Ebből vond le a javítás költségét ILLETVE AZT A TÉNYT, hogy a javítás után egy JAVÍTOTT autód lesz, nem egy sérülésmentes autód.


Én meg se venném, de ha már eldöntötted akkor 4 kilónál ne nagyon adj érte többet.


Amúgy ha ilyen volt a baleset esélyes, hogy a kerék - felni is kuka illetve a kormánymű is kaphatott egy szépet... Azt a 250.000-es javítást szerintem számoljátok át még egyszer, mert nem annyi lesz az.

2011. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező. Nem egyértelműek számodra ezek a válaszok? Az általad kinézett autó REÁLIS ÉRTÉKE: 0 ft. Ha ingyen hozzádvágják, akkor azt mondom jól jártál, de a helyedben mi NEM VENNÉNK meg ezt a törött peugeot-t
2011. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti két válaszolónak köszönöm a hasznos választ!


Utolsó: a kérdés nem az volt, hogy megvegyem-e vagy mások megvennék-e. A kérdés az árra vonatkozott.

2011. okt. 4. 06:09
 16/22 anonim ***** válasza:

Én mint autókereskedő,így látatlanban max. 200.000 Ft-ot adnék érte.Akár hogy nézzük egy törött 10 éves autóról beszélünk.Az autóspiac annyira pang,hogy alig van vásárló.Az autók ára nagyon mélyponton van.Az autó előnye,hogy klímás,kevés a km - hátrány,hogy autómataváltós.Van aki ezt szereti,de hidd el nekem,hogy szűk az a réteg aki pont ilyet keresne.Azt is nézni kell,hogy ha esetleg valamiért gyorsan el kellene adnod,mennyiért és mennyi idő alatt sikerülne.

Ha hibátlan lenne,akkor 500.000 Ft lenne érte a reális.Ebből indulj ki.

2011. okt. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%

ja....a fentebb belinkelt autó 420.000 Ft-ért 2004 évjáratú és szerintem még kb 150.000 ft-ot fognak lealkudni belőle,ha egyáltalán el tudják adni....

Aki pedig manapság ad 800.000 Ft-ot egy kiskategóriás 10-11 éves autóért.....hát elég balek......

Nem vagy könnyű helyzetben,nem irigyellek....Ahány válaszoló annyi féle tanács.Szerintem te már eldöntötted,hogy megveszed,csak még nem tudod,hogy mennyi lenne érte a reális ár.Én a helyedben egy hozzáértőt(kereskedő)kérdeznék meg,aki tisztában van az autó értékével.A 200.000 Ft tünik reálisnak......

2011. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak külön köszönöm, ez már számomra is világosabb.

Időközben meg is állapodtunk, 700 €-ban, ami 200-210 körül lehet árfolyamtól függően.

A férjem flottakezeléssel foglalkozik, bedolgozó szervíztől 150-160 e Ft-os javítási ajánlatot kapott.


Az autót egyébként nem kifejezetten eladási célra veszem, nekem már roncsértéken is jó lesz, ha egyszer túladok rajta. Kellett egy autó, ami gurul, kényelmes (alacsony vagyok, így ez komoly szempont, egyébként a műszerfalat nézem) felépítésű és ha megtöröm, akkor nem kerül egy vagyonba az alkatrész (vidéken szerzett jogsi, fővárosi autóhasználat..).

A fenti kritériumok alapján szűkült a kör az említett kocsira - bontókkal és műhelyekkel is egyeztetve.

Az automata váltót pedig saját kockázatomnak tekintem - vállalom, hogy esetleg baj lesz vele és a gatyám rámegy, de nekem megéri, hogy nem kell városi forgalomban váltogatni vele.


Most izgatottan várom, hogy kikalapálják és birtokba vehessem utána :)

2011. okt. 4. 21:24
 19/22 anonim ***** válasza:
Balesetmentes közlekedést az "új" autódhoz! :) Akkor valószínűleg az automata váltó volt az amiért EZ az autó kellett:))
2011. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 08:33


Ha mutatsz nekem olyan autót ami, 800 ezer forintért elmegy 20 ezer kilométert hibátlanul akkor meghajolok előtted, utána beszélhetünk arról is, hogy ki a balek meg ki nem. Nekem a célnak tökéletes megfelel, mert nem kell utána sokat fizetnem, és nem eszi le a gatyámat 100 km-en, ráadásul megbízható is. Kiváncsi lennék Te milyen autót vennél ennyi pénzből.

2011. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!