Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a reális ára ennek az autónak?

Mi a reális ára ennek az autónak?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy autót egy távoli ismerősnél, amit megvennék, de az árat nekem kellene megajánlani.

2001-es Peugeot 206-os, klímás, automata váltós, 51.000 km.


Az egyik első kereke kitört (tengely tört el), az ütés érte a kocsi oldalát is, az ajtó nem záródik tökéletesen (3 ajtós).

A kipufogó is sérült kissé, de nem vészesen. Elől a lökhárító értelemszerűen leszakadt, de az autó működik, kormánymű, motor, váltó teljesen rendben van, még a fényszórók is megúszták.


Mi lenne a reális ára?


2011. okt. 2. 12:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
200000
2011. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha jó lenne, akkor érne 800 körül. Innentől számold ki, hogy mennyi a javítása.
2011. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Kb. 200-250.000 lenne a javítás, ezt már körbekérdeztem. Akkor a reális ár 550-600.000 lenne?


Mert ez eléggé messze esik az első válaszoló 200.000-jétől.

2011. okt. 2. 13:14
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Olyan autót, aminek valami barom KITÖRTE a futóművét és össze is törte oldalról nem veszünk. Nem azért, mert nem lehet helyrehozni, hanem ami egyszer ütést kapott, az balesetben már nem úgy gyűrődik, ahogy kell és nem nyeli el úgy a gyűrődési zóna az energiát, ahogy kéne. Ergo egy nagyobbat csattansz vele és benne maradsz, pedig normál állapotában még kiszálltál volna belőle.

Arról nem is beszélve, hogy hol merre vannak még hajszálrepedések / sérülések, amik majd csak később jönnek elő / mennek tönkre rendesen de az ütközés következményei.


Automata 206-ról meg még nem is hallottam soha, kis gyenge motorja van (1.4-es?), abba minek automata...

2011. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Rengeteg gondod lehet még vele később valóban. Én nem venném meg. Semmiképen sem. Inkább gyűjtögess még, vagy pedig egyszerűen ne olyan autót akarj venni, amire még 250 ezret költeni kell.. Ilyen baromságot. Tehát úgy kalkulálsz, hogy megveszed 4-5 százezer körül az autót és még ráköltesz 250 ezret? Azért te se gondolod komolyan (remélem) Inkább végy egy megkímélt, jó állapotú autót ami még nem volt törve. Ez egy Peugeot, amúgy sem olyan nagy képességű autó, egyáltalán nem megbízható. És akkor még 250 ezret költeni rá. Na neee. De te tudod, én csak szóltam.
2011. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100nál többet nem adnék érte
2011. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
400e körül, de nézdd meg, indítsdd be a motort és csak akkor menj bele ha gyorsan tudsz hozzá szerelőt és alkatrészt szerezni. Ja, és persze egy állapotfelmérés sem ártana hogy nincs-e máshol is baja az ütközés miatt. Egyébként az automata 206-os egészen jó autó, nem kell tőle félni.
2011. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
150.000 Ft-nál többet ne adjál érte.De inkább ne vedd meg.Én most vettem egy 2000 évjáratú OPEL CORSA 1,2 16 V tökéletes műszaki állapotú autót 250.000 Ft-ért(pici esztétikai hibával).Akkor szerinted a 2001-es törött Peugeot mennyit érhet?
2011. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Lesodródott a kocsi és egy kukoricaföldben állt meg, így az alján mérsékeltebb a kár, a kerék kapta el a földet a jobb első sarkával.


Elhangzott itt 100.000 és 600e is. Most akkor mennyi az annyi?

2011. okt. 2. 18:35
 10/22 anonim ***** válasza:
A kérdésekből azt olvasom ki, hogy nem igazán vagy hozzáértő. Így ne vedd meg! Az ilyen autót csak olyannak szabad megvenni, aki tudja, hogy mihez kell nyúlni, otthon meg tudja csinálni magának. Így ne ugorj az ismeretlenbe.
2011. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!