Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kevered magadnak a...

Hogyan kevered magadnak a benzinhez az olajat?

Figyelt kérdés
Addig értem, hogy az arányt könnyű kiszámolni, sőt látom a beletankolt mennyiséget is a kúton. De az olajat ,hogyan mérem le?? Vinnem kell magammal egy mérőedényt is?
2011. szept. 30. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
igen
2011. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolom kétütemű olajról beszélsz . Én úgy csinálnám . hogy mindig ugyanannyi benzint tankolnék , ahhoz előre ki lehet mérni egy flakonba az olajat és a kútnál hozzáadni. Vagy előre

beskálázol egy flakont alkoholos filccel és egyből hozzá tudod tölteni a szükséges mennyiséget a benzinhez.

2011. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ugy csinálom hogy van egy kis üvegem ami 125 ml! Azt teleöntöm olajjal,és rátankolok 5-litert! Az pont 1:40-keverék!
2011. szept. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

10-cl, 5 liter 95-ös benzinhez, ami 1:50 keverési aránynak felel meg. Husqvarna olajos flakonban szoktam kimérni, van rajta egy mérőedény, de természetesen normál 2t olajat használok. Azért használom azt a flakont mert pontosan kilehet vele mérni az olaj mennyiségét. Minden tankolás alkalmával viszek magammal olajat ebbe a flakonban ami, a benzinkúton tankolás után beleöntöm az olajat a tankba.

Tankolás előtt nem tudhatom pontosan mennyi üzemanyag van a tankban. Lehet, hogy 8 literre számítok, de az is lehet, hogy csak 6.5litert tudok beletölteni.

2011. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De tudhatom, hogy mennyi van pluszba benne, hiszen a kúton pontosan látom mennyit tankoltam, na meg ami benne volt értelemszerűen már bekevert volt. Szóval akkor vihetek mérőkét és olajat is. De jó lenne a különolajozás...
2011. szept. 30. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:

"De jó lenne a különolajozás..."


Csak egyszer romoljon / duguljon el. A keveréket ha nem b@szod el akkor sose lesz gond. Viszont a különolajozás ha elromlik akkor 500 méteren besült a motorod.

2011. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jó a különolajzás,én nem biznék benne annyira! Jobb a hegyományos! Egyik barátom a ETZ-be pl kb-re töltötte az olajat! Inkább legyen picit több benne,az nem tesz kárt...
2011. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Folyékony mosószerhez adnak majd mindehz kis edényt ami be van skálázva. De ha jársz kocsmába vagy ilyesmi helyre és lenyúlsz egy felespoharat azon be van jelölve 5 cl. Oktatóm így mérte az ETZ-be az olajat :DD
2011. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!