Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "kezdő" motornak nem nagy az...

"kezdő" motornak nem nagy az ETZ 250?

Figyelt kérdés

Már kb másfél éve motorozgatok simsonnal külterületen (föld utakon) és most szeretnék jogosítványt+250-es ETZ-t, menni tudok normálisan csak hát a földút mégse forgalom ugye..Szóval szerintetek nagy lenne?

(Nem 1 forgalmas városban lakom, tehát ne egy budapesti forgalmat képzeljetek el..)

Előre is köszi


2011. aug. 25. 12:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi idős vagy. A 250-es ETZ már nem könnyű tömegre, és sok vele a baj is. Ha szeretsz szeretni, akkor ideális, erőben pedig vannak nála sokkal erősebb gépek is ebben a kategóriában.
2011. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha simsonnal tudsz menni akkor egy mz-vel is simán. Nem is erős, nem is gyors.
2011. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát szerintem a tömeggel nem lesz gond (18 éves vagyok, 185 centi, 90kg+)ennél erősebbre meg se pénzem nincs se pedig tapasztalatom...

Szóval mindenképp ilyet szeretnék, csak gondoltam megkérdem, hátha valaki szerint nem ajánlatos ilyennel kezdeni a városba.

Szerelni szeretnék, ha valaki megtanítana rá, de mivel nincs ilyen így sajnos csak szerelő fogja látni majd..:(

2011. aug. 25. 12:59
 4/21 anonim ***** válasza:
18 évesen nem vezetheted legálisan, hacsak nem tetted le 14 évesen az "M" kategóriás jogsit, 16 évesen az "A1" kategóriájú jogsit, mert ebben az esetben leteheted 18 évesen az "A korlátlant". De ha ezek nem történtek meg, akkor meg kellene várni a 21 éves kort és nekiállni az "A korlátlannak", hacsak nem akarsz pár tízezres büntetést és pár évnyi eltiltást...
2011. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ha nem értesz hozzá, akkor ne is kommentelj..

Nem kell jogsi ahhoz, hogy letedd az A korlátozottat 18 évesen, amivel 25kw-ig vezethetsz motort (aminek az ETZ közelébe sincs)

Viszont ha megvan az A korlátozott akkor 2 éven belül leteheted az A korlátlant (30,000-ért mert csak különbözeti)gondolom Te erre gondoltál..

2011. aug. 25. 13:10
 6/21 anonim ***** válasza:

Jó az etz...

Valószínűleg ha jogsit csinálod akkor is olyannal fogsz menni.

2011. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
a simson nagyon jó alapnak..azon bőven fejleszheted az ügyességed, főleg, ha terepezel, a motortarást lehet erősíteni...aztán hadd jöjjön a 250 es etz ..jó választás, nem lesz vele sok gondod...eleinte óvatosabban, ne tekerd csutkára a gázt...menni fog, ne félj...mindenki, akit az utcán látsz, így kezdte...csak nem tudunk róla..de attól még így van...fel a fejjel! sok szerencsét!
2011. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a megerősítést:)

(Simsonnal terepezni szoktam leginkább:) )

2011. aug. 25. 13:42
 9/21 anonim ***** válasza:
Nagy Simson :D Nem sok így továbblépésnek. Főleg látom hogy van tapasztalatod akkor meg bőven jó. nekünk is volt. Én már a postást várom mikor jön az Ak jogsim :D
2011. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Jó neked, hogy már várod..

Nekem sajnos okt 22.-én lesz a szülinapom tehát rutint majd csak akkor kezdhetem el, így sajnos átcsúszik jövőre a jogsiszerzés:(

Mindegy, a jó dolgokért megéri várni..:P

2011. aug. 25. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!