Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motornak F vagy G 650 GS?

Prolee kérdése:

Kezdő motornak F vagy G 650 GS?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Most Januárban kezdtem el az A korlátlan motorjogosítványt.

Először is az lenne a kérdésem ha már meg van autóból a jogsi azaz a B menyire szívósok a vizsgabiztosok, mert hát legyünk őszinték, eléggé vaskos indokaik vannak arra hogy mindenféle okokat kitaláljanak a bukás végett, nah, ide nem is ez lenne a legfontosabb kérdés mert ez már annyi embernek sikerült majd összejön valahogy, Nekem motorból a BMW R1200 GS az ami nagyon bejön, ez viszont se a súlya se a teljesítménye miatt nem hiszem hogy célszerű lenne nekem akinek idáig 1x volt egy Derby Senda-ja pár hónapig, ugyanebben a márkában az F650GS vagy a G650GS szerintetek, vagy inkább valami könnyebb és kisebb naked??Mert olyan jól hozzám nőtt a lábacskám az első pár évben még nem igazán de most már teljesen azt csinálja amit mondok neki :-) Szóval egy szó mint 100 milyen kezdő motor lehetséges amivel könnyen meg lehet tanulni motorozni ebben a stílusban, és nem is marad ott az ember az útszélén fára csavarodva.

A válaszokat előre is köszönöm!!

Prolee


2011. márc. 12. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy senda után ne ugorj bele a mély vízbe egy nagy bálnával :) Először szerintem elég lenne egy drz 400 például ami egy könnyen kezelhető elég népszerű és jó motor. Azért a gs kb 190kg szárazon és azt tologatni megtartani nem könnyű. Nekem a kettő közül a G 650 GS tetszik jobban! SokSikert.
2011. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát megfontolandó mondjuk hogy 80 90 kilo különbség van, bár a DRZ nagyon nem jön be nekem, de valami könyebbet azt mondjátok??

Márcsak azért is megfontolando mert költözünk Olaszba, Szerpentin, és a brutális városi közlekedési szokásaiknál lehet hogy tényleg egy könyebb motort érdemesebb választani.

2011. márc. 13. 10:10
 3/10 anonim ***** válasza:

yamaha xtz 660, honda nx 650, honda xl 700v transalp


így hirtelen ezek jutottak az eszembe amik még említésre méltók..kissebbeket nemigazán tudok csak öregeket de gondolom az nemkell.

2011. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, öregeket, és sok kilométerrel nem igazán szeretnék majd, esetleg Suzuki bandit???
2011. márc. 13. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
banditról énis csak annyit tudok amennyit a tesztekben olvasgattam :S :) szerintem jó gépek de ilyesmi kategóriában érdemes megnézni a yamaha xj 600asát! igaz nem maiak de nagyon jók
2011. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem csúnya az XJ600-as sem, de mind teljesítményben mind súlyban akkor már ugyan ott van mint a BMW F650GS Nem tudom hogy kezdőként mekkora kihivás egy ilyen 190 kilos motor, bár valaki chopperel kezdte ami azért jóval nehezebb de lustább is. Teljesítményben meg szerintem untig elég kezdésnek ekkora ilyen 50 60 Le körüli, vagy nem???
2011. márc. 15. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem bőven elég lenne egy kis 50es után. nagy meglepetéseket is tud okozni.
2011. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mármint telsesítményre?? Szerintem is elég. Egy jó ideig, aztán majd majd egyszer az R 1200 GS Adventure Turamoci

de ahoz szerintem egyenlőre meg kéne tanulni motorozni amit szerintem egy 650-essel meg is lehet, aztán lehet hogy nem, azt elfelejtettem irni hogy 95 kilos vagyok és 188 cm, szélzaj, ülésmagasság, gondolok most ilyenekre hogyhamár motorokat keresgetünk amik szoba jöhetnek kezdésnek.

2011. márc. 15. 20:20
 9/10 anonim ***** válasza:
igen teljesítményre-sebességre. kanyarban rosszul váltasz vissza kivágja a farát vagy ha ott odadurrantasz neki egy kicsit ledobhat mint egy zabolátlan kanca. én javaslom hogy először elég lenne pár évig vagy minimum, egy 600as körüli aztán ha megvan a rutin akkor nagyobban kell gondolkozni.
2011. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez nem hülyeség szerintem sem, Naked témában milyet javasolnátok ,de inkább a túrához húz a szivem csak asúlya miatt és a kezelhetősége is szerintem egy nakednek könyebb, Értem itt a döntögetéseket. a súlypont helyezkedéseket...
2011. márc. 17. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!