Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Hogy megy ez nálatok?

Motorosok! Hogy megy ez nálatok?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy főleg akik gyorsasági motorral mennek,hogy lehet bedőlni a kanyarokban?

Tehát én félnék hogy "túldőlök"és elcsúszok..Vagy ez magától igy megy hogy bedől?

Kérek szépen valakit magyarázza el,mert már régóta foglalkoztat ez a kérdés..


2011. aug. 2. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nos, hát nem mindenki mer bedőlni a kanyarokban, főleg itt Magyarországon, ez elsősorban azért van, mert sokmindenkinek vékony a pénztárcája, és félti a motorját., egyébként kicsit félelmetes is, de az élmény kárpótol

összességében a motort bármeddig meg lehet dönteni, ha megvan a megfelelő sebesség hozzá, a gumi pereméig nyugodtan dől a motor, és nem esik el az ember, egyszerűen nem dől el a sebesség és a gumi tapadása miatt


de na már most, a gumi tapadása iszonyat könnyen elmegy, elég néhány sóderdarab, vagy egy kisebb bucka vagy kátyú ezeken a szar magyar utakon, és máris megvan a baleset...

illetve az is kockázati tényező, hogy túl gyorsan megy bele a kanyarba, hogy megtudja dönteni a gépet, és lemegy az ívről, mert a kanyart nem akkora sebességhez tervezték, mint amekkorát bevállal a motoros, ezért könnyen lemehet az ívről.

de egy kellően tapasztalt pilóta lehet, hogy korrigálni tud, és nem esik el, de kivételek is vannak szépszámmal, tehát a motor+tudás+jó út kombó még mindig nem teljesen biztonságos, mivel elég bekapcsolnod a tv-t valamelyik sportcsatornára, ahol motorversenyt mutatnak, szinte mindig van baleset, hiába a világbajnoki versenyre felkészített tudás, hiába a legjobb motor, a legjobb úttal mindig vannak esések


ez saját tapasztalat, de mi 2-en majdnem elestünk, a motor nem volt annyira megdöntve, de lószar volt az út közepén, és megcsúsztunk, de nem estünk el, ha elesünk, most nem írnám le a tapasztalatomat, se ide, se sehova semmit


üdv

2011. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha van még kérdésed, szivesen válaszolok


ezt a videót nézd meg, 1:11-nél érdekes rész van erről a témáról


[link]

2011. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem szívesen döntögetném a motoromat mert szarok az utak, talán körforgalomban.

Amúgy csak robogóm van, azt nem döntöm be:D

2011. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,de még mindig nemértem,hogy teljesen magatoktol,vagy kicsit rákell jönni hogyan döljetek be?

Ugyértem hogy ha én pl.először megyek gyorsasági motorral,akkor én először befogok tudni dőlni a kanyarba?

2011. aug. 3. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!