Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mit tehetnék?

Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés
olyan nehezen tudom kiengedni a kuplungot, 1 év alatt azt nem sikerült megtanulni egy 200as exc-vel. most meg már 450esre váltottam azon meg hidrakuplung van és persze könnyebb. de szivesebben járkálok a 2t vel és olyan rossz mert tudok váltani meg ilyenek, de az elindulástól ugyan úgy félek és még most is gyakran lefulladok. és pl városba piros lámpa ilyenek...hogyan bíztassam arra magam hogy kitudjam jobban engedni és még véletlenül se basszon földhöz?
2011. júl. 17. 16:32
 1/4 anonim válasza:

Próbálj kicsit több gázt adni neki és lassan engedni a kuplungot. Először nagyon bőgni fog a motor, de mikor már érezni fogod akkor menni fog rendesen ;).Próbálgasd az elindulást mondjuk nagy áruházak parkolójában. De azért vigyázz magadra ;)


21F

2011. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy gyakorlatod nincs, vagy a kezeddel van valami probléma. Ha ugyanis a kuplungkar túl messze van, gyakorlatilag az ujjaiddal kell csúsztatnod. Az meg szerintem senkinek sem megy, tenyérrel finomabban lehet dolgozni. De az is lehet, hogy jó helyen van a kuplung, csak a tenyered nem elég erős, ezért teljes erőből kell kezelned a kallantyút, ez pedig a finomság rovására megy. A túl messze elhelyezett kart jobb esetben lehet állítani, a gyenge tenyeret pedig sportboltban kapható erősítővel tudod kicsit fejleszteni.
2011. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm szépen a válaszokat, én meg akkor már elárulom hogy 18 éves lány vagyok :)
2011. júl. 17. 20:24
 4/4 anonim ***** válasza:
exc450-el jársz??? Az igen :) Van egy tippen erre kuplung dologra, nem tudom használsz e kesztyűt ha igen azt felejtsd el legalább a bal kezedről hátha azzal van baj hogy nem érzed. Másik egy ilyen motor simán elindul alapjáraton. Próbáld meg azt hogy rálépsz a hátsó fékre és engedd a kuplungot(alapjáraton!!!) addig míg esni nem kezd a fordulat amikor esik ott kezd fogni a kuplung ha ezt meg tudod csinálni úgy hogy nem fulladsz le akkor nincs is baj csak érezd meg mikor, hol és milyen hirtelen fog a kuplung :) Sok sikert :)
2011. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!