Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vezetés közben úgy telefoná...

Ha vezetés közben úgy telefonálok, hogy valaki más tartja a fülemhez a mobilt, az büntetendő?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 09:29
 1/7 anonim válasza:
igen, mert akkor már nem az út az egyetlen, amier figyelsz, ez józan paraszti ész. Másrészt ha hirtelen balra nézal, vagy jobbra, akkor az a tartott telefon csak akadályoz. Inkább vegyél egy headsetet, vezetés előtt dugd az egyik fülhallgatót a füledbe, és akkor senkinek nem kell tartania.
2011. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de akkor ugyanúgy józan paraszti ésszel miért lehet kihangosítóval beszélni? Akkor ugyanúgy másra is figyelsz. Szóval igazából ez így szerintem nem teljes magyarázat.
2011. jún. 29. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Kézben tartott telefonálásért büntetnek. (Amig a te kezedben nincs telefon,addig no para)
2011. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

nade képzeld el, hogy hangos beszélgetésnél nem fogod az eszközt, de ha más tartja neked a telefont, akkor biztos zavaró, hogyha jobbra nézel mondjuk, akkor útba van a telefon, meg inden.


Hát ha nem bűntetnek, akkor csináld nyugodtgan. Én csak azért mondtam, mert sokkal egyszerűbb headsettel, akkor nem kell mindenkinek hallania a kocsiban, hogy mit beszélgetsz.

2011. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen ez a tilos kézben tartva telefonálni vezetés közben. Több tanulmány bizonyítja,hogy nem a kézben tartás,hanem maga a telefonálás veszélyes, az mégse tilos kihangosítóval. De semmi sem tiltja h cigizzek, szendvicset egyek, üditőt igyak,de akár egy banánt is tarthatok a fülemhez egész út alatt. De kérdésre válaszolva, szerintem nem büntethető, hiszen telefonálni szabad, csak nem saját kézben tartva. (persze ha a rendőr meg akar büntetni, meg is fog)
2011. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
14:41 én is ugyanerre gondoltam. Annyi mindent csinálhat az ember vezetés közben, csak erre a telefonálás dologra úgy rámentek. És ismerek olyat, akinek úgy volt balesete, hogy kihangosítóval telefonált közben, de annyira felhúzta magát és vitatkozott azzal, akivel beszélt, hogy baleset lett belőle. Szóval ennyit erről. De valóban, ha a rendőr meg akar büntetni, akkor meg is fog...
2011. jún. 30. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:

"de akár egy banánt is tarthatok a fülemhez egész út alatt"

Ezen besírtam :D:D:D Elképzelem magam kívülről, ahogy egy banánt a fülemhez tartva vezetek :D

Egyébként nagyon igaz a kommented, én sem igazán értem, miért mennek rá ennyire erre...

2011. júl. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!