Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Légzsák kinyílhat (Kérdésed...

Légzsák kinyílhat (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )?

Figyelt kérdés
Ha nagy sebességgel megy valaki pl 90-el, és kiugrik elé egy állat, satuféket nyom, nem megyek neki semminek akkor kinyílhat a légzsák?
2011. jún. 27. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy erős fékezéstől nem fog kinyílni a légzsák.

Ahhoz, hogy nyíljon több tényezőnek kell teljesülnie, pl. az első légzsákok csak egy bizonyos szögű ütközéskor nyílnak, ha oldalról beléd jönnek valószínűleg nem nyílnak, emellett kell egy erőteljes lassulás is, pár helyen lehetett olvasni, hogy kb. 3G-s lassulásnál aktiválódnak a lufik,amit üzemi fékkel nem lehet elérni.

Tehát fékezgess nyugodtan, nem fog kinyílni :)

2011. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oks :) köszi a választ!
2011. jún. 27. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, a légzsáknak is vannak jeladói az első lökösben. Ha ezek ütést kapnak (meghatározott erővel, meghatározott sebességgel), akkor adnak jelet a légzsák fele, hogy ki kell nyílnia (vagy csak zárják az áramkört, nem tudom pontosan ez hogy van). Tehát a lényeg, hogy megvannak a határok, amiknek teljesülnie kell. Pár km/ó-s sebességű ütközésnél pl. nem nyílnak ki, mert nincs értelme. A légzsák kinyílásával egyrészt a légzsák tovább használhatatlanná válik, tehát ha valaki mondjuk véletlenül neked tolná a kocsit a bolt előtt, akkor annyi lenne neki, ami nem kívánt. Másrészt a légzsák nyílásának is lehetnek mellékhatásai... A fékezés lassulást eredményez, de ütést az első lökösön (pláne erőset) nem. Tehát a válasz, hogy valszeg nem fog kinyílni...
2011. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az első lökösben vannak a jeladók (legalábbis nálam nem)

Nálam a hátsó ülés alatt van egy negatív G-erő érzékelő. Ha jól tudom a lassulás eléri a -4g környékét, akkor nyitja a lufikat. De szerintem ez kivétel nélkül az összes autóban így van.

2011. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

nekem sincs a lökösben semmi, pedig azt hittem hogy ott van valami pöcök amit beüt akkor nyílik XD

22L

2011. jún. 29. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!