Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki kerékbilincset kap...

Ha valaki kerékbilincset kap és saját maga leszedi azt akkor jár valami büntetés érte?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Naná.

Sőt rongálással,lopással tetézetten kezdeményeznek büntetőeljárást ellene (vagy az autó nyilvántartott tulajdonosa ellen).

Börtönszagú sztori,ma már egy csokiért is elzárás jár!

2011. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj b@szdmeg,hogy ott parkolsz és mit csinálnak?Nem hagynak elmenni.És,ha kifizetted a büntetést,akkor már olyan,mintha nem is parkoltál volna ott.Ez egyszerűen egy nagy f@szság.Már bocs,csk felháborodok mindig ezen,gondoltam kifejtem itt,hogy miért,de elnézést mégegyszer!
2011. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem rongálódott a bilincs, teljes fényében visszakapták másnap. :) Semmi baja nem lett, muszály voltam leszedni sietnem kellett
2011. jún. 26. 23:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Kevesen tudják de ha saját az autó és az okmányirodában megadod a telefonszámodat akkor nem tehetnek fel bilincset csak miután felhívtak és nem érsz oda negyedórán belül.
2011. jún. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ahogy Kiss Ádi mondta: szar helyen állsz öcsém, de ott is maradsz! ez a kerékbilincs tényleg a legnagyobb agyfax, amit csak ki lehetett találni!
2011. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként dícséretet érdemel a Kérdező!-Csípem a kreatív embereket:)

Remélem,megúszod szárazon.

2011. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pethy válasza:
én is leszedtem mint a sz@art :D
2012. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Eddig nem akartam elkiabálni de szerintem mostmár kijelenthetem, hogy megúsztuk büntetés nélkül :)
2012. máj. 18. 19:33
 9/9 anonim válasza:

Elmeletileg nem jarhat buntetes. Mint magantulajdont senki nem erintheti a biciklidet. Ha valaki kerekbilincset tesz ra az jogilag kb. annyi mint ha valaki rozsacsokrot tesz a kormanyara. Ahhoz hogy torvrnyes legyen meg kell hogy varjon es ertesitsen, tanukat kell felsorakoztasson es ha lehet meg te is elismerd a szbalysertest.

Ez detto auto. Lefenykepezhetik az autot tilosban parkolva, kitolthetik a buntetest de NEM TEHETIK AZ ABLAKTORLO ALA !!! Ez ugyan olyan mintha betennek a buntetest a zsebedbe. Es neked muszaj volna megtalalni. Mert ok lefenykepeztek ahogy beloptak a zebedbe.

Ergo: Jogilag csak akor kerheto a buntete ha:

- alairod a jegyzokonyvet es elfogadod azt

- torvenyszeki jogeros dontes szuletik

Ha nem irod ala a jegyzokonyvet:

- nem szabad megtagadni annak ervenyesseget, csak egyszeren nem irod ala. A jegyzokonyv kitoltojenek igazolnia kell hogy jogszeruen jart el es a buntetendo cselekmeny megtortent (video - felvetel jovahagyott modon es kameraval, stb). Egyszeruen kerni kell hogy elkuldjek a kihagast igazolo dokumentumokat(postan, az atvetelt igazolva) es csak annak elfogadasa utan kuldhetik a buntetest befizetendo szamlat.


Na. Itt megallok. A lenyeg az hogy en is irhatok buntetest valakinek. Csak ki kell - e fizetni? Elmeletileg az alom bacsi azt hiszi hogy igen.

De itt jon a kerdes, amire nem vagyok hivatott megvalaszolni:

- ha ottfelejtek egy penztarcat, tele 5.000 Ft - os bankjegyekel a parkoloban es valaki megtalalja es mondjuk benne van a szemelyi igazolvanyom es mondjuk meg a telefon szamom is koteles-e hogy ertesitsen es visszadja vagy mint jogos megtalalo zsebre rakhatja-e? Mert ugye ki igazolja utolag hogy tenyleg megtalalt - e a penztarcat? Es hogy en megtalaltam -e a bunteto ajandekcsomagot?

- ha lefenykepezte az autot hogy igazolja hogy en nem hatul tettem ki a parkolo cedulat?

STB.

A lenyeg: A magantulajdon szent es serthetetlen. Senkinek nincs joga hozzaerni az autodhoz a parkoloban es sehol mashol (elvontatni sincs joguk). Kiveve ha biroi vegzes altal fel vannak erre hatalmazva, mikor is automatikusan biroi targyalas ala esik az ugy.

2013. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!