Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 4 kerékmeghajtású...

Milyen 4 kerékmeghajtású kisebb kocsik léteznek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni kocsit, első kocsi lenne, érteni hozzá nem igazán értek, így a választékot se ismerem.

Suzuki SX4-ről tudok, de érdekelnének más típusok is.


Mielőtt leszólnátok, hogy minek nekem 4 kerékhajtás, leírom. :P

Édesapám egy hegyen lakik, aránylag gyakran mennék ki hozzá. Földút vezet fel hozzá, és télen, vagy saras időben ott mindegyik 2kerékhajtású kocsi elvérzik. Feléig se jutnak.

Apámnak viszont egy 4kerékhajtású subaru baja-ja van, azzal simán felmegy minden körülmények közt. Baja-t vezethetnék én is, de az nekem túl nagy városi közlekedésre. Valami kisebb kéne. :)


2011. máj. 1. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiat Panda 4x4. azért jó, mert könnyű, kicsi és emiatt bárhol elmegy.
2011. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jah és az új pandából is van 4x4
2011. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog nem tisztázott: 1. Magyarországon laktok-e? (a Subaru Baja miatt kérdezem, Európában nem forgalmazták) 2. Csak új autóra gondolsz vagy szóba jöhet esetleg más is?


Egyébként a kissebb 4x4-k elég ritkák hogyha nem kisterepjáróra gondol az ember, nem tudom neked mi az elképzelésed - persze az is igaz hogy egymagában az összkerékhajtás mit sem ér a hegyen ha nem társul hozzá jó gumi, megfelelő terepképességek és elég nagy hasmagasság, lehet hogy az SX4 is küzdene a hegyen. Tehát amit én ilyen célokra gondolok az pl. Suzuki vonalról még a Vitara, Jimny vagy a korábbi Samurai, Toyota RAV4, Jeep Wrangler, Lada Niva, Mercedes-Benz G Klasse, Daihatsu Rocky/Terios. Persze a fenntartási költségek autónként változnak, mérlegelni kell hogy mennyit tudnál ráfordítani.

2011. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jogos a felvetés.


1. Magyarországon lakunk, magyarországi baják nagyrészét családom birtokolja. :D (2db)


2. Mindenképp használtat vennék, újra nincs pénzem.


A hegy nem olyan vészes ám. 2km szakasz felfelé földúton. Sokan járnak arra, mert több telek is található a környéken. Száraz jég, és hó nélküli időben egyáltalán nem okoz problémát feljutni még alacsony hasmagasság mellett sem. Viszont amint esik egy kis hó, vagy nagyobb mennyiségű eső, sorban állnak a kétkerék-meghajtású kocsik az út szélén. Gazdáik meg gyalogolhatnak fölfelé zord időben csomagokkal telepakolva pár kilométert. Ezt akarom elkerülni. :)


A kocsit amúgy főleg városban, ill. pest környékén használnám. Hétvégente kirándulásokra.


Legyen kicsi, legyen aránylag olcsó, találjak használtpiacon, és legyen olcsó a fenntartása. Nem kell nagy motor, nagy teljesítmény, és kiugróan nagy terepmászó képesség.

2011. máj. 1. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd végig ezt a listát:

[link]


A fiat panda 4x4 elég ritka, de van suzuki swift, wagonr+, ignis is 4 kerékmeghajtással.

1 millió felett egy kicsivel pedig már van toyota rav4, honda cr-v, hr-v.

Ha tényleg kicsi, megbízható autó kell olcsón, akkor meg kell barátkozni a gondolattal, hogy suzukit veszel :):

De a 4 kerékhajtás miatt még alaposabban át kell nézetni őket vásárlás előtt, nehogy belefuss, valami kókányolt példányba.

2011. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
ha nem annyira meredek én elgondolkodnék egy opel insignia opc-n is, aztán vennék egy használt imprezzát :D
2011. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

ezek a subaruk:

[link]

2011. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!