Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonosok help! Ez már nekem...

Simsonosok help! Ez már nekem is sok. Mi a franc baja van?

Figyelt kérdés

Haver mociját csináltuk. Gyári felömlők, minden gyári a hengeren.

Kezelésbe vettem faxásan, megreszeltem felömlőket ahhogy kell, kipunyílást tágítottam ahogy kell, dugószoknyán is reszeltem. Fúrást nem kapott, csak új dugó, meg gyűrűt, meg csapszeget.

Összerakjuk, ok.

Jó járatni kell a gyűrűket tudom, de egyszerűen annyira erőtlennek tűnik....

Karbin is hiába állítunk semmi, hiába adsz neki több anyagot, többlevegőt, semmi....csak füstöl, és 3.ba egyszerűen ha félgáz körül le hogyismondjam..."hókol"...

tehát hogy nem pörögne tovább, hanem semmi...tök nyomatéktalan...egyszerűen olyan mintha semmi kompresszió nem lenne benne...

pedig minden faxás elméletileg.

henger szépen illeszkedik a blokkra, nem fúj ki, a hengerfej szintúgy. Akkor mia a franc baja van?

karbi? jo, de ottan mi? XD

72 es főfúvóka van benne, az nem lehet sok 2. túlméretes hengernek....(2x volt furva)

Valami ötlet? azonkívül hogy haver felgyújtsa?!...XD

mert nagyon határán van, hizs sémmivel sem erősebb most mint mikor szétszettük, pedig azért nagyon szépen felreszeltem a felömlőket.


2011. máj. 1. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, mégse kellett volna házilag reszelgetni, legtöbbször ez a vége.
2011. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaza lehet az elsőnek, a felömlőknél nem mindegy mi hogyan van.

Szerintem vedd le a hengert, nézd meg mit is csináltál, pl. mennyire szimmetrikus, merre "mutat" a felömlő, mennyire széles a kipuf nyílás.

Az is előfordulhat hogy a barkácsolás miatt a levegő-keverék elegy, ahelyett hogy a hengerbe jutna, egyenesen kijut a kipufogón. Magyarul lehet elb*tad a haverod hengerét.

2011. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


erre az alakra törekedtem reszelés közben, de ennyire azért nincsen kireszelve.

a kipunyílásnál a hegrerpersely tetejétől mért távolság 2,8 cm, ezt is nagyobbra hagytam..., és megtartottam az eredeti alakot, tehát szélességre nem, csak magasságra bővítettem.

szívóhoz nem nyúltam.

2011. máj. 1. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, látatlanban nehéz bármit is mondani, mert régen volt a kezemben Simó henger. Az ilyen kétütemű tuningleírásokkal az a baj, hogyha csak egy részét csinálod meg produkálhat kellemetlenségeket a motor.
2011. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A dugattyuszoknyábol menyit reszeltél le? Én a saját hengeremet kireszeltem,kipufogót,szivonyillást,meg csináltam neki még két felőmlőt.De a dugattyút nem bántanám.A reszelés eredménye az lett forog mint állat és eszi a kuplungot.
2011. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

[link]

Igy néz ki a henger,enek alapján csináltam.

2011. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

dugószoknyából annyit kaptam le, hogy mikor a dugó felső széle elérte a kipunyílás alsó részét a maradó részt reszeltem le...

kb 1 mm-rt

am én ennyire durván nem reszeltem ki, nem csináltam pótfelömlőket...

de vegyél erősített kuplungot:D

fém lamellákkal..:P

nekem az van a 70 esbe és nagyon baba...örök élet...

de nem olcsó..kb 20 ezer...

2011. máj. 1. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!