Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » (Benzines) autóknál a chiptunn...

(Benzines) autóknál a chiptunning tényleg csökkenti valamivel a fogyasztást?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2011. márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt egyszer vizsgálták az Ötödik sebességben is, több mint 220 Fontot költöttek az autóra, úgy, hogy a teszt végére NŐTT a fogyasztás!
2011. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy: Nincs szükség visszaváltásra előzésnél és emelkedőn, javulni fog a gázpedálreakció és az autó teljesítmény-súly aránya, így a fogyasztás 5-15%-al csökkenni fog normál üzemmód mellett.
2011. márc. 20. 18:27
 4/10 anonim ***** válasza:
És akkor szerinted a gyártók miért nem úgy csinálják alapból? Kamu az egész.
2011. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen chippet kérsz, lehet olyat hogy a teljesítmény növekedjen (most ne arra gondoljatok hogy +100 le) de akkor értelemszerűen a fogyasztás növekszik.


Lehet vele csökkenteni a fogyasztást de akkor nem lesz annyira "rugalmas" az autód


Mindkét esetben valamennyivel csökkenhet a motor élettartama, ezért nem úgy csinálják meg gyárilag, gyárilag úgy lövik be hogy pont minden egyensúlyba legyen, (fogyasztás, teljesítmény, élettartam), a chippel meg tudod csinálni hogy a motor valamelyik tulajdonsága jó legyen, de tuti hogy az az élettartam kárára megy.

2011. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, h csökkenti-e, de arra nagy az esély h a motor élettartamát azt csökkenteni fogja, hisze nem véletlen van a gyárba be állítva a motor és ha azon növeled a standard teljesítményt akkor gyorsabban fog kopni a motor is. szvsz.
2011. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A teljesítménynövekedés üzemanyagtöbblettel jár.
2011. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem feltétlen! egy 8szelepes opel többet eszik mint egy 16aszelepes pedig sokkal erősebb...úgy mondanám hogy akkor van fogyasztáscsökkenés ha jól használod a kocsit...és nem úgy kell fogyasztást csökkenteni hogy átbasz*d a legnagyobb sebességbe mert akkorcsak szenved a motor...hanem szépen nyomatékosan felgyorsulni aztán állandó sebeséggel haladni...ha így vezetsz akkor valóban 10-15%fogyasztáscsökkenés lehetséges
2011. márc. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de én ugyanannál a motornál értem.
2011. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És gondolom a kérdező nem akar motort cserélni.
2011. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!