Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benne lennél egy benzin...

Benne lennél egy benzin kampányba?

Figyelt kérdés
Szerdán 5FTal fog drágulni a benzin!!Tegyünk ellene! Ha én kibirom kocsi nélkül akkor ti is!!
2011. febr. 28. 18:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

18:57-nek:

"Az lehet. De a boltokba az árut valahogy el kell szállítani, és manapság már nem dívik a vasúti szállítás, gőzöm sincs, hogy miért.

"


Rövid válasz: mert szándékosan tönkretették, mint mindent ami ebben az országban valaha tök jól működött.


Hoszabb válasz: igaz hogy olcsó, de a mai világban amikor a ma megrendelt fékbetéttel a futár már szerda reggel kopogtat, pedig lengyelből hozza be, akkor a vasút nem mondhatná azt, hogy ROLA vonatot csak ekkor meg ekkor indítok, és csak akkor ha van rá X kamion. Pedig ezt csinálják. Nagyon rugalmatlan, kötött, az idő közben bekövetkező változásokhoz képtelen alkalmazkodni (pl: beáll a határ és elmegy a rola, mit csinálsz két kamionnyi cuccal?)

Télen a téli szokásos MÁV késések érintik. A vasúttól a szállítást ugyanúgy meg kell oldani a telephelyig, ráadásul ez mind átrakás, vagy felállás a ROLA-ra, de a felállásra is számolni kell valami 1-2 órát.


Mo-n belül (300-400km-es távról beszélünk) a rugalmassága miatt olcsóbb kamionnal vinni, mint a vasút töketlenkedését "végig nézni". Gondold el, hogy 300km-t néhány óra alatt megtesz a kamion, és nincs kötöttsége. Adott esetben ennyi idő alatt épp csak "beROLA"-zik, és akkor hol vagyunk még a céltól? A nagy ROLA pályaudvarokat is szétverték, már csak néhány valóban nagy PU-n működik.


Főleg az élelmiszernél, ahol nagyon fontos hogy minél hamarabb a fogyasztóhoz kerüljön nem engedhetőek meg az ilyen jellegű fél napos kiesések. Ügyes logisztikával 1 kamionnal egész nagy területet le lehet fedni.


A kérdésre a válasz:

Azért azt megnézném amikor a Waberer's közölné a megrendelővel, hogy bocsi de csak 1 hét múlva tudunk szállítani, mert épp benzin bojkott van :)


Lehet ilyet csinálni, de ahhoz akkora tömeg kéne mint anank idején a taxis blokád idején.

2011. febr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ucsó vagyok:

Én azt nem értem, hog mindenki veri itt a tüzet. Igazából nem kéne mást csinálni, mint a nagy politikusok háza köré állni olyan autókkal, amikből "épp kifogyott a benzin". Ehhez nem is kéne sok, elég lenne 100-200 autó. Mivel műszaki hiba, nem tudnak semmit sem cisnálni, de máris megéreznék mi a szitu. Persze ugyanúgy szarnának bele, de ez már más kérdés :)

2011. febr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 hp1 válasza:

az ország gazdasági élete a fosztogatások hatására nem örvend nagy egészségnek.

lehet szervezkedni, de ha figyeltétek a híradásokat az

új kormány egyértelművé tette: nem él az adócsökkentés

lehetőségével mert nincs rá módja és pont...

az biztos hogy nem semmi a közúti áruszállítás

gondolj bele

mennyi kamiont tud egy vasúti szerelvény elszállítani? mondjuk 30-40 db-t az annyiszor 30-40 l/100 km

tehát a teherszállítás nap mint nap hajtja fel vagy szinten tarja az üzemanyag keresletet.

nem elég gyors lenne sínen? és miért kellene ?

mind vért szállít ?

szabályozás kérdése lenne eu szinten ha ott beneluxuában

dolgoznának is egy kicsit a hatékonyságon, de nem csinálnak semmi érzékelhetőt európa meg szépen csúszik lefelé.

ja és a legszebb az autópálya építés amit te én az ott közlekedő és nem közlekedő fizet ha akar, ha nem.

tehát sokféle módon szedik ki a pénzt a zsebedből

2011. márc. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Aztse értem hogy a magyak parlamentben miért alkalmaznak annyi embert mint az amerikaiban...pedig sokkal kisebb ország vagyunk ráadásul a politikusok túl vannak fizetve
2011. márc. 1. 17:38
 15/21 anonim ***** válasza:

A korrupció hazájában miért változtatnának ezen "kedvenc" politikusaink? Nekik ez így teljesen jó, kényelmes. Minden havernak van legális, és persze jó sok illegális, több millió, több tízmilliós havi bevétele.


Jogilag úgy körbe védték az egészet, hogy akármennyi aláírást is gyűjtenél össze, ne tudd megváltoztatni.


Ezek után miért csökkentenék? Ja hogy az ország beledöglik? Szerinted érdekli azokat akik pont azon vannak már jó sok ideje hgoy az országot tönkretegyék? Amennyi pénzt már elloptak jobban élhetnénk mint dubai.

2011. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"nem elég gyors lenne sínen? és miért kellene ?

mind vért szállít ?

"


utálom magát a kifejezést, a jelentését is, de kapitalizmusban élünk. A cégek az áron kívül a teljesítési idővel is versenyeznek. Aki lassabb, az elveszik, kicsinálja a többi cég. Ezt a kockázatot semelyik közlekedési cég sem fogja felvállalni, mégha esetleg környezettudatos, sem. Az egyetlen lehetőség az lenne, ha köteleznék rá őket. Mellesleg amíg a vasútnál nem sokkal drágább a közúti fuvarozás, addig a közútit választják.


"

szabályozás kérdése lenne eu szinten ha ott beneluxuában

dolgoznának is egy kicsit a hatékonyságon, de nem csinálnak semmi érzékelhetőt európa meg szépen csúszik lefelé.

"


Érdekli őket szerinted? Ott is épp ugyanolyan csúszó mászó politikusok dolgoznak mint kishazánkban. Az egyetlen különbség talán annyi, hogy a sok lopás mellett nem akarják tönkretenni az országukat.


"

ja és a legszebb az autópálya építés amit te én az ott közlekedő és nem közlekedő fizet ha akar, ha nem.

tehát sokféle módon szedik ki a pénzt a zsebedből

"


Hát igen, ez nagyon felháborító, pláne hogy 2* áron csinálnak 1 km-t mint pl horvátoknál, és ráadásul a beszállítókat, alvállalkozókat meg még ki sem fizetik. Halleluja abszurdisztán.

2011. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 hp1 válasza:

a vasút tudna szállítani nagy távokra időben is, versenyképesen gondolj a sofőrök pihenő idejére.

nap mint nap látom a pályán a sok várakozó kamiont.


de szerintem az energiaválság ami azért közeleg,

helyére fog tenni sok mindent, talán a mostani pörgést is,

jó lenne ! nézd meg a sok embert szabályosan elszakadtak

a saját énjüktől, csak a cég csak a munka meg a számítógép, informatika aztán szedik a bogyókat mindenféle testi-lelki bajra jól fizetetten, de mégis

rabszolgaként élik le az életüket sokan családban és

mégis magányosan

meg ezt is meg azt is ész nélkül vásárolnak


gondoljunk kb. 50-100 évvel ezelőtti időkre.

minden eljutott a világ bármely részére hajón, vasúton.

az élelmiszer is ami szállítható volt.

amit lehet élelmiszert helyben fogják megtermelni nem

utaztatni a fél világon keresztül reményem szerint.

2011. márc. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

teljesen egyet értek veled, azzal együtt hogy benne vagyok ebben a pörgésben, ráadásul informatikus is vagyok :) nem szeretem. Nincs normális kapcsolatom, bár ennek más oka van.


A kapitalizmus szívó erejének próbálok ellenállni és csak azt megvenni, ami nagyon szükséges.


Egyébként a sors iróniája, hogy éppen ma kaptam egy emailt erről az oldalról összegyűjtve a legjobbakat:

[link]

2011. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 hp1 válasza:

ha informatikus vagy akkor jobban rálátsz a számítástechnikára, a jó oldalai mellett a ma átlagemberének

szerintem sok a kínált lehetőség vagy inkább olyannak látom, hogy az átlagember képességeinek sok a mai kor

technikája ami őrült sebességgel ontja rá a mindent

információt, gépeket, hütyüket, és milyen az ember? mindent szeretne befogadni és jól informált lenni.

No itt marad le sokszor, aki ezt tudja kezelni mint jó magam, az egyensúlyban van aki nem az kibillenhet.

2011. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 hp1 válasza:

egyébként én is így vagyok vele, az anyagi lehetőségeim alatt vásárolok, ezt hiszem ezt a kategóriát nevezik

mostanában luxusaszkétának.

No azért a lehetőségeim a luxustól messze vannak.

2011. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!