Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 15 éves Honda Civic vagy...

Egy 15 éves Honda Civic vagy egy 10 éves Suzuki Swift éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Ezen a két autón gondolkodok. Árban megegyeznek, bár a Civic-re jobban fáj a fogam. Egy olyanra gondoltam, ami viszonylag keveset futott (max 160 ezer Km), nincs leharcolva, gyári állapotú. Megérné egy ilyet venni, vagy inkább a swift?
2011. febr. 6. 19:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nekünk 10 évig volt swiftünk, semmi baja nem volt, csak olajat kellett bele tenni, meg 1x féktárcsát, fékbetéteket.

A megbízhatóság csúcsa, már eladtuk, nagyon jól járt vele az új tulaja mert nagyon karban volt tartva és kímélve is volt, sose járt a fordulatszámmérő 3500 felett, most is Suzukink van, az is kitűnő, biztos az is bírná legalább 10 évig ha nem tovább is hibátlanul.

2011. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azt azért ne felejtsétek el hogy a Honda és a suzuki között van egy kis trabant mercedes különbség, én a hondát venném, azéet abba voldogabban ül bele az ember mint ilyen papír tömegautóba ami ráadásul kva ronda is
2011. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 bp1985 ***** válasza:

15 évesen 160e km még viccnek is rossz, gondolj csak bele akkor évente kicsivel többet mentek 10 ezernél, az nagyon kevés, még egy nyugdíjas is többet megy évente, szorozd meg 2-3 al és akkor a valóságot súrolod


Szomszédom Ladája 1982-es, és van benne 83 ezer km. Valós, nem pörgetett. Ő hozta el a Merkúrból újonnan. Ennyit megy vele, nem többet. Nem feltétlenül hazugság.

2011. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Annó én 5 évesen vettem a swiftem 43ezer km el. Vezetett szervízkönyvel és még a gyári gumival. Most 10 éves, 128 ezer van benne összesen. Megkímélt. Szóval szerintem is ki lehet fogni idősebb autót kevés kilométerrel. Amúgy ha a megbízhatóság és a fenntarthatóság nagyon fontos neked, akkor Suzi. Rájössz ha ilyened lesz, hogy nem olyan mint amilyennek itt elhordják!
2011. febr. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt mindkettő(Civic 1998 / Swift 2007). Össze sem lehet hasonlítani őket. Attól függ mire kell. Városba jó a Suzuki is, könnyebb vele parkolni, keveset fogyaszt, puhább a futóműve és itt vége is az előnyeinek. A Honda egy sokkal stabilabb, jobban irányíthatóbb, kiszámíthatóbb autó volt minden esetben, még 15 éves korában 270e. km-rel a háta mögött is. Összeszedettebnek, jobban átgondolt autónak érződött, mint az alig 6 éves Swift(amit ismerőstől vettem 72e. km-vel). Nem ugyanannak a célközönségnek készültek, ezért is a különbség. Ha teheted gyűjtögess még kicsit a Civicre. Én 7 évig nyúztam az enyémet, ezalatt belement kb 180e. km, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, gyertyák.. és kimenne a világból...
2013. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!