Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo vagy Peugeot 206?

Ford Mondeo vagy Peugeot 206?

Figyelt kérdés

Azt mondják egyértelműen Ford, minden téren de engem érdekelne, hogy...

Mik az egyik előnyei, és hátrányai?


2011. jan. 26. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok most neked érveket mondani, de annyi ,,tapasztalatom" van, hogy papámnak peugeott 206,haveromnak meg Ford Mondeoja van.Nos, hetente kell venni új alkatrészt,mindkét kocsi szerelőben áll.Szerintem valami opelt nézzél.
2011. jan. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerelőnél..bocsi.
2011. jan. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Két külön kategória.

Mindkettö autó a szerencse kérdése, de méretböl és az alkatrész olcsóságából kifolyólag a fordot ajánlanám.

Ha jó autót akarsz, akkor vegyél egy szép 124-es mercit.

2011. jan. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az opelok szarok.... A 124-es merci meg drága.
2011. jan. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a legfontosabb, hogy az autó jó állapotú legyen. Itt nem a csilli-villi telibefújt kasztnira gondolok. Sajnos ez a része a legnehezebb. Ha igénytelen volt az előző tulaj, akkor mindkét autóval komoly gondjaid lehetnek.


Tegyük fel, hogy a két autó állapota egyformán jó, egyértelmű hogy a Forddal jobban jársz. Mondom ezt több Ford (3) gondtalan tulajdonosaként. Az az előnye h a Ford összehasonlíthatatlanul nagyobb, kényelmes, olcsó az alkatrész. Fenntartani... hát az a motorjától függ. A használt dízeltől óva intelek.


Az előttem válaszolók valamelyike írta, hogy mind2 kocsi folyton a szervízben van :) Ha bontószökevényt fogsz ki, akkor szívni fogsz. Ellenben azt is meg kell érteni, hogy egy használtautón azért tönkremehet (megy is) egykét dolog. Természetesen ilyenek, hogy vezérlés, gyertyák, abroncsok, féktárcsa és fékbetét, olajok, szűrők mindegyikbe cserélendők, ez nem hiba :)


A fordot válaszd mindenképpen, hogy őszinte legyek nem is értem honnan jött a Peugeot vs Ford összehasonlítás. Viszont autót úgy vegyél h viszel ismerős szerelőt, vagy márkaszervízben állapotfelmérést csináltok. Enélkül öngyilkosság lehet nemcsak ez a kettő de bármilyen használt autó.

2011. jan. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nekem Ford mondeom volt még Bp-en 5 hónapja mentem el:)Nagyon király kocsi egy 2005 ös 1.8 as fekete mondeo.nem lehet belekötni.. de nagyon durván fogyasztott egy teletank több mint 20 ezer volt és én kb 6-7 nap alatt merítettem ki telljesen szóval elég drága és a többi költséget még nem is mondta de rohadt jó kocsi.úgy ment mint állat. 20/f
2011. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
teljesen más kategória a kettő a Ford fényévekkel jobb
2011. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ford Mondeonk van és kényelmes és tágas belül.

Jól lehet benne pakolni, sok mindent betettünk már a csomagtartóba amit mások utánfutóval visznek.

Sok gond nem volt vele, nem saját autóm hanem a családé, én nem is sokat megyek vele és nem is sokat törődök vele de ha enyém lenne akkor semmi baj nem lenne. Mivel apám sokat nem foglalkozik vele ezért már felmarta a só a kasztni alját és rozsdásodik.

2011. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Ford Mondeo az egy nagy családi autó, sok helyen volt céges kocsi, tehát oda kell figyelni hogy ne valami leharcolt szaladgálós autót fogj ki. A 206-os Peugeot meg nem véletlenül van még a mai napig gyártásban: szép és viszonylag megbízható autó. A csomagtere az ugyan kicsi, de ennek is van kombi verziója SW néven, azt érdemes keresni ha cipekedni kell. Amúgy szerintem ez azon áll hogy hány ember fog utazni az autóban: a Mondeo kényelmes lakosztály, ami persze nem azt jelenti hogy a 206 ne lenne az, de hátul jóval kevesebb a hely ami hosszabb utakon problémát jelenthet. Amúgy ha nekem kéne választani egy 206 Roland Garossra tenném le a voksom.
2011. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
inkább Peugeot szerintem,nekem is volt és nagyon bevált
2011. jan. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!