Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 vagy Alfa Romeo 159?

Audi A4 vagy Alfa Romeo 159?

Figyelt kérdés
dízel, manuális, tapasztalatok? vélemények?
2011. jan. 1. 15:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen autót szeretnél magadnak.

Ha visszafogott "üzletember" autót szeretnél akkor egyértelműen A4.


Ha kicsit is ki akarsz lógni a sorból, akkor egy percig se habozz és huppanj bele egy 159es Alfába!


A mulitjet dízelek bőven felveszik a versenyt a VW konszern dízeleivel (sokszor jobbak is!) Az összeszerelés minősége az A4est hozza ki paraszthajszállal. Úttartási tulajdonságokban megint az Alfának áll a zászló.


HA tényleg ennyi pénzed van, hogy fenn tudj tartani egy ekkora vasat akkor azt vedd meg, amelyik közelebb áll a személyiségedhez. Az Alfának is van összkerékhajtása.


Ha a személyes véleményemet kérdezed, én a 159esbe ülnék bele, mert kevesebb van belőle, és nekem jobban tetszik.

(2.4JTDM Q4 Ti)

2011. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem kérdés. Audi.


Nem vagyok németautó mániás, de ez nem kérdés! =)

Ha 5°C alatt is szeretnéd használni, ne vegyél olasz kocsit. :D

2011. jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

és miért az audi kedves 2.?

elsőnek köszi, én az alfát választanám! :) lehet hogy felszereltségben elmarad, de a vezetési élmény sokkal többet ér!(szerintem)

2011. jan. 1. 16:01
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

ha vezetés élmény akkor alfa

ha minőség, luxus, és kényelem akkor az az audinál kezdődik, és nem az olasz autóknál

2011. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

azt írják hogy az alfa kényelmesebb az audinál...

kinek melyik jön be; változó (kényelem)

2011. jan. 1. 16:25
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:23


Jót röhögtem azon, hogy a minőség nem az olasz autóknál kezdődik :)

2011. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Na igen, aki fikázza az olasz autókat, ajánlom figyelmébe, hogy a nagy sikert aratott opel dti motorok gyártója gyártja a jtd motorokat.

Semmivel nem rosszabb egy alfa, mint egy audi.

Szerintem az alfát, csak rémhírek járják körül, mert a sok retardált ember a vezérmüszíj és a féktárcsa cserét is hibának tudja be.

Emberek, autó mindkettö, ez is bedöglik meg az is, csak senki nem tudja mikor.

2011. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nem fogsz csalódni az Alfában. (pont)

Aki mást állít hazudik. (pont)


Kérdés a másodiknak:

áruld el, miért is nem indul 5 fok alatt? Nem gondolod, hogy az Opelokban, Saabokban, Cadillacben IS Fiat Multijet dízel kerreg? Pedig azért a Saab elég északon székel és elég sok svéd anyukának indulna rosszul a napja, ha nem pöc-röf lenne a kis 9-3as.


Összeszerelésről:

Német főmérnök igazgatta az Alfát amikor a 159es készült. A BMW-től jött. Sok embernek ez már eleve garancia a minőségre. Erre a Fiat rádobott még egy lapáttal, hogy a 2008as modellév után már 4 év garanciát vállal az Alfákra.

Árban az A4 alatt van, tudásban kevésbé. A Quattro és a Q4 már régóta gyűjti népes táborát, amennyire egy átlag ember tudja használni PONT ugyan olyan jó.

Manuális váltóval eldöntötted, hogy elveszed a maradék kis esélyt is az auditól, hogy a DSGvel vagy a Tiptroniccal lenyűgözzön. A 159 hatgangosa viszont egy remek darab, ahogy az A4esé is. Majd az idő eldönti hogy melyik tartja majd jobban a formáját. (itt azért nem nyilatkozok mert már 3 különböző VW váltót sikerült tönkretennem.)

2011. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

[link]

ez miért van?


és azt szeretném kérdezni, hogy ha veszek egy elhanyagolt autót, és ha késöbb odafigyelek rá akkor az még lehet jó auót?

2011. jan. 1. 16:45
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

Én is azt mondom,hogy azt vedd meg,amelyik a szivedhez áll közelebb...Egy modern Alfa semmivel sem rosszabb mint egy Audi.Vagyis egy dologban jobb a négykarikás márka;jobban cseng a neve,ennyi...

Amúgy van az ismeretségi körben egy PDTDI;igaz Passat,de az ugyebár egy kutya az Audival.Ezidáig 350 ezer forintot költött rá csak a váltóra-úgyhogy ennyit a legendás német megbízhatóságról...:-S

2011. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!