Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az Alfa...

Mi a véleményetek az Alfa Romeo 156-ról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Amugy Nekem az egyik kedvencem!

2011. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Költözz a szervíz közelébe, más baj nincs vele :)
2011. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Elég szervízigényes,drága az alkatrész és mindig van valami baja.Egy dolgot javítasz rajta,kettő jön a helyére.A legtöbbször minden előjel nélkül áll meg alattad.Szép,de megbízhatatlan.Ismerőseim közül akiknek volt 156-osa,vagy más Alfa-ja,mind megszabadult tőle rövid időn belül,de így is buktak rajta egy csomót.
2011. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már veszel,minél gyáriasabb állapotban legyen,semmi tuning.A dízelei nagyon jók,keveset esznek,tartósak.A benzineseknél a TS motorok vezérlésmódosítóját és vez.mű szíjat 60ezrenként cserélni kell,a gyertyát 100 ezrenként,bár a gyertya ára(gyári ajánlású)kb.60000 ft.Sajnos a futómű szilentjei nem nagyon bírják a hazai balkán minőségű utakat,és csak komplett lengőkarokat lehet kapni hozzá,nincs külön szilent.A benzinesek kicsit csipegetik az olajat,nem árt figyelni.A legfontosabb dolog,hogy olyan ember javítsa/végezze a szervízt,aki valóban ért az Alfákhoz,mert rohadt nagy károkat tudnak okozni a kontárok.Más szempontból,megy,mint a veszedelem,jó a fék,az úttartás,közvetlen a kormány,baromi jó hangja van a motoroknak,különösen a V6-nak.Oda kell figyelni az autóra,de meghálálja.Az olyan vélemény meg nem vélemény,hogy az ismerősöm ismerősének az akárkije hallotta,hogy szar az Alfa.Kérdezz meg egy konkrét Alfa tulajt.
2011. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem iró elég jól leirta amit kell tudni a 156-osról.Még annyit hozzá hogy a lengőkar szilenteket lehet külön is cserélni.Drága fentarthatóság.

Nekem 156 SW 2.5 v6-osom van fullos,momo bőrülésekkel.Vételkor egyből átnézettem + vezéműszij csere.A futómű szilentjeit kell gyakrabban cserélni.Volt egy-két elektromos hiba is rajta,de csak kontakt hibák csatlakozókba.A v6-os motor nagyon tartós(ha nem agyonhajtottat veszel) és szép a hanja.6 sebességes valtója elég pontos,a fokozatok nagyon jól,sportosan el vannak osztva.Sportosabban járok vele ezért 10ezrenként cserélem az olajat.Átlagfogyasztása 10-12 liter. Nekem nagyon bejött ez a kocsi. Ha 156-ost akarsz venni akkor a facelifteset ajánlanám benzinesből v6 vagy 2.0 Jts,ha dieselt 1.9 JTDm 110kW vagy 2.4 JTDm 129kW-osat.Én szivem szerint GTA-t vennék.

2011. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,nem tudtam,hogy van külön szilent is,jó tudni.A lényeg,hogy te is,mint normális Alfás,saját tapasztalat alapján beszélsz,és nem SZAR ALFA-zol.Grat az autóhoz!
2011. szept. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Az alfa Romeo egy szar márka. Jó messzire kerüld el!
2011. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Schill válasza:
Több mint 11 éve Alfázok ,minden a karbantartáson és az azt megelőző állapoton múlik ,és persze jó ha van egy valóban Alfás szerelőd .Szerethető,elegáns,sportos ....Most vettem én is egy 156-ot ,az még nem volt :)
2011. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm a válszt:)

Azt esetleg meg tudnád mondani hogy te körübelül mennyiért vetted és kb mennyitől kezdődnek a normális állapotúak?

2011. nov. 30. 21:57
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

A szerelőd jól fog járni vele...

Németet vagy japánt vegyél!

2011. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!