Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek menni fog?

Szerintetek menni fog?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nos az lenne a kérdésem: Szilveszterkor úgy néz ki nekem kell behozni a haverokat kocsival bulizni friss jogsim van (3 hónapja kb) egy régi dízel peugot-tal megyünk majd. Kicsit félek a havas jeges utaktól :S természetesen én nem iszok alkoholt. kb 70 kilométer lesz oda-vissza az út. tapasztalt sofőrök valami jó tanács?


2010. dec. 29. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Menj lassan. Ne törődj vele ha megelőznek.
2010. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Addig keress gyorsan egy üres parkolót, ahol gyakorolhatod a csúszkálást, persze ésszel.
2010. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Mennyit vezettél már? Nekem is pont 3 hónapos a jogsim, és legutóbb a családdal mentünk a rokonokhoz oda-vissza 200 km-t, fele arányban abszolút havas-jeges úton. Az volt az első ilyen utam.

Annyit tudok mondani, hogy vigyázni kell. Az autó nagyon tud csúszkálni, nem olyan biztos az irányítása, mint száraz időben.

Persze lehet tépetni 90-nel, de nagyon nem ajánlott, mivel szükséghelyzetben nemhogy megállni nem tudsz majd, hanem ki is sodródsz, és elég súlyos balesetek lehetnek belőle. Mi csak 2 autót láttunk az út szélén, az árokban.

Ami még nagyon fontos, hogy ilyenkor pl. egy kereszteződésben is sokkal előbb meg kell kezdeni a lassítást, mint egyébként. Én olyan 30-cal tartottam a kereszteződésbe, gondoltam, simán meg tudok állni. Végül meg is tudtam, de bekapcsolt az ABS, lehetett érezni. És ha nincs ABS, akkor valószínűleg keresztbe fordulunk.


Szóval én elég lassú (60 km/h-s) és nagyon koncentrált vezetést javaslok országúton, lakott területen belül bőven mehet a 40, de kereszteződések előtt vigyázva.

Az meg ne zavarjon, hogy sokan türelmetlenkednek. Hidd el, ők sem olyan profik, csak éppen nem nagyon tudják, hogy mi történhet velük.

2010. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
vezess megfontoltan, lassan és ne törödj a többi autossal, ez olyan értelemben, hogy sz@rd le ha más vagánykodni akar, hogy ö hogy tud száguldozni a jeges uton, és az mindig legyen magad elött, hogy nemcsak a saját életedért felelsz! sok sikert, és balesetmentes közlekedést! üdv egy kamionos
2010. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
szerintem menni fog igen szurkulunk neked vezes olvatosan gyakorolj üres parkoloba rally számitogépes játékon
2010. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem kell feleslegesen félni tőle.

havas jeges út = szép finom gázadások, óvatos fékezések.

hirtelen kormánymozdulatokat kerüld. Annyival menj amennyivel biztosnak érzed az autót!

2010. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megcsúszol, nehogy ijedtedben a féket taposd!

A vezess.hu-n találsz hasznos tanácsokat a téli vezetéshez.

2010. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat!

nagyon óvatos leszek sávváltásnál és a kereszteződések megközelítésekor. Szerencsére a főút amerre megyünk nem nagyon kanyargós a városi útvonalat meg is terveztem már.

2010. dec. 29. 16:15
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Havas jeges úton én 30-40 km/h-t tartom ideálisnak, óvatosan jól körültekintően menj egyenesekben és kanyarokban egyaránt!

Ha hó vagy jégbordás az út próbáld meg a kitaposott nyomban tartani a kerekeket mert megdobnak a bordák!

Ne legyél feszült és ne kapkodj, a kormányt ne szorítsd mert ha hirtelen kell ellenkormányozni akkor egyből tudj cselekedni!

Menni fog csak ne izgulj!

2010. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne szard le a többi autóst főleg éjszaka légy körültekintő figyeld a közlekedés többi résztvevőjét is hiszen ha te óvatosn is mész és nem mész bele senkibe attól még más figyelmetlenebb vezető beléd mehet és ilyen helyzetben megfelelően kell kezelni a helyzetet.Balesetmentes közlekedést.
2010. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!