Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az MZ TS 125 motorom dugattyúj...

Az MZ TS 125 motorom dugattyújából hiányzik az egyik gyűrű. az baj? Igyis lehet vele menni? Nem lesz baja tőle?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne!

Rossz kompresszió, erősen bólogató dugattyú, teljesítmény csökkenés, stb.

Mellékesen meg kellene nézni miért hiányzik. Nem történt e üzem közbeni gyűrű törés. Darabok a forgattyúsháza eshettek netán. Ami viszont a hengert egy kicsit át dolgozhatta.

2011. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a régit cseréltem le egy újra.csak az új gyűrűk egyiket véletlen eltőrtem és ezért kérdeztem hogy igy bele lehet e rakni
2011. nov. 5. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt dolgom olyan robesszal(kétütemű), melyben a henger megbontásakor egyetlen egy dugattyú sem volt. Valószínűleg eltörte, és kipuffogta a masina. Nem volt nagyon érezhető a hiánya, csak rossz hangja volt, meg picit erőtlenedett. Nagyot néztem, hogy gyűrű nélkül ilyen jól ment.


De száz szónak is egy a vége, inkább ne használd egy gyűrűvel, nem véletlen találták ki a kettőt.

2011. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké megfogadom a tanácsodat
2011. nov. 5. 21:09
 5/9 A kérdező kommentje:
de annyi időre el lehet inditani hogy csak megnézzem hogy indule rendesen mert gyujtás problémái is voltak
2011. nov. 5. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:
MZ kézikönyv azt írja, hogy ha menet közben eltörik az egyik dugattyúgyűrű, húzzuk le a hengert, és távolítsuk el a gyűrű darabjait, ezt követően a hengert felrakva, csökkent teljesítménnyel (lassan hajtva) még hazamehetünk.
2011. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ok

köszi

2011. nov. 5. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
3.ik hozzászóló! elírtad azt hogy: "melyben a henger megbontásakor egyetlen egy dugattyú sem volt"?
2013. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem yamaha dt50essel történt ez.. nem volt benne erő és nehezen indult nagyon.. motoroztam vele így 100kmt mire kiderült mi a baja de baja végülis nem lett tőlle ígysem.
2013. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!