Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 12 éves gyereknek jó...

Egy 12 éves gyereknek jó lessz tanulni egy Simson?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 18:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, csak a lába érjen le róla :D aztán kenheti egy gyér forgalmú utcában felnőttel v idősebb emberrel aki felvilágosította a motorozásról :D Én kb 12 lehettem és Komarral nyomultam az utcában meg a földutakon. Nagy élmény volt a 30km/h :D Azthittem én vagyok a King of the road. föld road. ;)


17f

2010. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

hát akkor ezt megyarázzátok meg apámnak mer ő nem engedi a gelyszínről meg annyit h van(messze innen)egy nagyonhosszú murvás út ott sztem bőven jó lenne

amugy 178 cm magas vok :)

2010. dec. 24. 08:26
 13/27 anonim ***** válasza:
15%
12 ÉVESEN NEM JÓ!AKKOR MÉG JOGSID SEM LEHET!
2010. dec. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:28


Ha jobban átolvasod, én arra utaltam, hogy aki 10-11 évesen robogón megtanul motorozni... és mondjuk 16 éves koráig, amikor ugye leteheti a 125 köbcentis jogosítványt ( jobbesetben váltós motoron tanul, én nekem anno 1 4ütemű keeway motor volt :S) nagyon megszokta, hogy hol a robogón a fék... nekem egyszer 15 évesen volt egy 100 köbcentis malaguti f12-esem, és amikor megfeledkeztem magamról bizony tapostam szépen a jobboldali lábtartó idomot :D

Ugyanez van fordítva, aki robogón motorozik jópár évig és átül a váltósra az elején fogja keresgélni, hogy mi hol hogyan

...

2010. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező: Hát én is az utcában, vagy a rokonom pályáján, vagy a piacon (Hétköznap üres) gyakoroltam, bár a Babettámmal annyi baj van, hogy én inkább szerelek mint motorozok.(Annyit tudok mondani, hogy apádat kérd meg, hogy csak "egy körre" és egy két ilyen után sztem hagyja majd, de lehet, hogy fél a zsaruktól, bár te aztmondd, hogy kiloptad a garázsból, azt' csá.) Na de nem írok ilyen válaszokat, még itt rossz útra térsz...
2010. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:56


20:28-as vagyok


:D

Igen, ez igaz, mert nekem is volt olyan, hogy simsonra átültem és hopp!! kuplungot behúztam, mert azt hittem hátsófék -.-' :D

De 1-2 perc alatt helyre jöttem:)

Azért kár, hogy a 14 éveseknek megvan a jogsijuk, de robogón kívűl semmilyen más váltós motrot nem bírnak elvezetni:/pedig "B" kategóriánál sokat segítene, ha tudná, hogy mikor kell csúsztatás közbe még egy kis gázt adni és nem fulladna le.

Ami azt illeti nekem még csak kismotorra van jogsim, de nehidd az, hogy nem vezettem semmi mást egy simsonon kívűl :)

Egy Man TGA-tól kezdve egy Suzuki Gsxr-1000-ig :)

Mondjuk nem meglepő, mert családba SZINTE mindenki több szárezer kilómétert levezetett.

Úgyhogy szeretném én is, hogy a jogsim hátulján minden rajzocska mellé lenne írva egy vizsga idejea és egy lejárati idő :)


Ám az eredeti kérdésre a válasz: Persze, hogy jó lesz tanulni vele!! És éppen tud annyit segíteni, hogy megtanulsz váltani, hogy pl "B" kategóriánál nem fognak megvágni lefulladásért :)

2010. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
22%
egyik volt fiú osztálytársam 14 éves kortol van simsonra jogsi neki ktmje unokabátyámnak meg falukban van sok simson motor fiatalon jol mondták ha 12 évesen akkora mint egy 15-16 éves akkor jó simson is ha nem ér rá lába kisebb motor kell neki
2010. dec. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
44%

Én 15-éves vagyok és 11-éves korom óta motorozom simsonnal. Előszőr még apu sr50-es-ével jártam ki a helyi rally pályára motorozgatni. majd 14-évesen meglett a jogsim. Papámnak lett egy felesleges s51 enduro-ja, azt a szárnyaim alá vettem, ráköltöttem 60-70-ezer forintot. és azóta azzal közlekedem.

Én azért tartom helyesnek hogy a jogosítvány megszerzése előtt valaki motorozzon, mert ha valamilyen veszélyhelyzetbe kerül az utakon akkor sokat számít ha már van valamennyi tapasztalata.

Szóval szerintem próbáld meg apukádat rábeszélni hogy engedje mert, igenis hasznos.

2010. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 DickAssman válasza:
100%
A tanuláshoz nem murvás út kell, hanem egy jó sima, földes nyílt terület és kb. 6 darab elhasznált autógumi. Ezekből csinálhatsz magadnak pályát, gyakorolni kell szlalomozást, körzőzést és még sok hasonló gyakorlatot, egykeró holtpontig, stoppie... Ha ülve ezek jól mennek, akkor állva ismételd meg;) Tanuld meg a motor kezelését és később, ha jogsit akarsz csináltatni, a gyakorló pályán pirítani fogsz:)
2010. dec. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
ha nem jó a földút akkor viszont apum őriz egy telephelyet 15.000 négyzetméter az sztem talán lég lessz
2010. dec. 29. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!