Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell "nyáriasítani" az...

Mikor kell "nyáriasítani" az autót?

Figyelt kérdés

1: Mikor érdemes lecserélni a téli gumikat nyári szettre? Márciusban még simán előfordul, hogy éjjel fagypont alá esik a hőmérséklet...

2: Mi a helyzet a folyadékokkal? (fagyálló, stb.) Ezeket egyszerre le kell engedni, vagy ahogy melegszik az idő, kezdjem töltögetni nem fagyállós folyadékokkal a tartályokat, és szép lassan átcserélődik az összes?


2010. dec. 20. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Még ráérsz... sajnos.

A fagyállót szerintem nem kell leengedni, nem árt senkinek.

Márciusban tényleg korai, azt szokták mondani, hogy 7 fokos minimumhőmérséklet alatt már használj télit. Ez nem hónaptól függ, hanem időjárástól.

2010. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1.:Mikor olyanra fordul az idő, hogy nem nagyon esik +7 fok alá a hőmérséklet.

2.:Nem kell lecserélni őket, csak fordítva ne legyen, tehát télen fagyálló nélkül, nyári szélvédőmosóval, nyáron használhatod nyugodtan a télit.

2010. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyárra hagyhatod benne a téli szélvédőmosót kicsit hígítottabb formában,mert könnyebben leviszi a bogarakat a szélvédőről.
2010. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalta hogy száraz és vizes úton nincs nagy jelentősége a téli guminak. Jeges, havas út viszont elengedhetetlen.

Ha már nincs hó akkor visszacserélheted a nyárit.

2010. dec. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is rakd vissza a nyári gumikat, majd köv. héten, ha újra visszajön a mínusz, visszarakod a télit.

Mire eljön az igazi nyár, addigra már tudni fogod, mit érez egy autógumi szerelő minden nap.

2010. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!