Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit javasoltok télen a bicajoz...

Mit javasoltok télen a bicajozásról?

Figyelt kérdés

Van egy MTB bicajom összteleszkópos.mit hogy és mit csináljak télen hogy jól mennyek?

Fékek,gumik kicsit legyenek laposak vagy kőkemények legyenek.....???


2010. dec. 19. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A gumi puhább legyen, vagyis kisebb legyen benne a nyomás, mert így jobban tapad. V fék vagy tárcsa?
2010. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát én is azt mondom hogy a puhább gumi jobban tapad tehát engedj le a levegöböl, a fékröl meg mannyit hogy a hátsóval nagyon minimálisan fékezz, az elsövel meg csak úgy hogy egyenesen áll a kormány nem dölsz eggyik irányba sem és akkor ovatosan addig huzhatod ameddig érzed hog már mingyárt megcsúszik és mikor már lassultál akkor egyre jobban engedd az elsöféket
2010. dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én mindig 3,5 barra fújom a gumikat, és úgy közlekedek. Szerintem nem jó ha puha. Fékezésnél meg mindkettőt használhatod óvatosan. (én úgy szoktam hogy előre dőlök és a hátsót blokkolom :D) de nem mindig!
2010. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 3.5 Bar az egy átlag MTB nyomás, az télre sok szerintem.
2010. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

engedd le a gumi nyomását, úgy nagyobb felületen fog tapadni.

nagy hóban ha mész v-fékkel vagy y-fékkel számíts arra hogy egy idő után drasztikusan csökken a fékerő a hó miatt.

legyúrt havon még egész tűrhetően lehet menni, figyelj arra hogy az elsőkereket sose blokkold, mivel ha az elkezd oldalra csúszni, biztos hogy elesel.

jégen akármilyen gumit raksz a bicóra(szögeset kivéve) mindenhogy csúszni fog.

ajánlott kerülni a hirtelen mozdulatokat, ugyanúgy mint autónál.

2010. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!