Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin kontra dizel. Véleménye...

Benzin kontra dizel. Vélemények mellette és ellene?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 18:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

hát ez szerintem attól is függ, hogy kinek milyen a vezetési stílusa. Én benzinesen tanultam, nekem is benzines van.

Viszont a dízelt (apámét) jobban szeretem vezetni, mert:

- baromi jó érzés hogy érzem a kocsiban a nyomatékot, hogy húzza az autót, hogy van alattam valami.... Alapjáraton felengedem a kuplungot és tolja előre az orrát, jobbkezeseknél úgy kell visszafognom mert menni akarna előre...

- szeretek gyorsan felváltogatni, alacsony fordulaton autózni úgy, hogy szinte alig legyen hangja a motornak: ez inkább a dízeles vezetés, a benzines pont a másik véglet. De ha pörög a motor, nekem mindig az jut eszembe, hogy "kínzom" szegényt.


A dízelnek szeretem azt a "megfontolt" mély hangját, olyan erőt sugárzó....


A piros lámpától való indulásnál dízellel mindenkit leversz az első 20 méteren, utána viszont téged vernek le mint vak a poharat, de addigra már besorolsz a másik elé, szóval akkor már midnegy :) Az elején kell jól gyorsulni...



Egyébként csak szokás kérdése.


Mikro szűrő: múltkor pont azt ecsetelték hogy újabb dízelek sokkal veszélyesebbek, mert a mikro részecskék jobban bejutnak a szervezetbe, nagyobb kárt csinálva ezzel.


Környezetvédelem: teljesen mindegy, mindkettő szennyezi. De egyrészt szerintem a világ sorsa nem az 1-2 literes kis motorokon múlik, hanem azon hgoy sokan (amerika, a gazdagok) irreális autókkal közlekednek (4-5-6 literes motorok -> minek?) másrészt amíg az olajcégek minden környezetvédelmet célzó kutatást elkaszálnak addig ez is marad. Arról már nem is beszélek, hogy 1-1 cég oylan mérvű károkat okoz, hogy hihetetlen (óceáni olajszennyezések, cián, vörösiszap, stb....) és miért? mert 1-1 gazdag embernek ez érdeke volt. gratulálok.

2010. dec. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Dízelre szavazok!

Nyomaték, hang, füstölés, kis fogyasztás, olcsó üzemanyag. Nekem bejön :) Hátránya: drága hozzá az alkatrész.

2010. dec. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A benzines mindig olcsóbb.. Amennyit megspórolsz a fogyasztáson annyival többe kerül a szervíze is... Ráadásul az az 1-2 liter nem sok 100 km-en. Bár az egész attól függ, hogy mennyire szeretsz vezetni. Nyilván egy benzines mindig pörgősebb, sportosabb (még ha a dízelesek meg is köveznek ezért a mondatomért :P ) Használtba meg jó állapotú dízelt kifogni elég nehéz...
2010. dec. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A modern dízelek borzasztó rákkeltőek! Kicsit járj utána a témának. Kezdésnek:


[link]


Szóval hidd el, az a 2-3 literrel kevesebb üzemanyag 100 kilométeren nem éri meg, hogy veszélyeztesd a magad vagy a szeretteid és a többi közlekedő életét!

2010. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!