Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin kontra dizel. Véleménye...

Benzin kontra dizel. Vélemények mellette és ellene?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom de számtalanszor megkérdezték... Ott a kereső oldalt, keress rá...


Ízlések és pofonok, én a dízelre szavazok, más meg mást szeret...

2010. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát én (lőjetek le) dízelpárti vagyok, volt már benzinesem 3 kocsi (VW,Seat,Skoda) 1.3-1.8-ig nem annyira szerettem mert sokat fogyasztottak sok baj volt velük, 2000cm3-felüli benzinesbe nem mertem benevezni mert megette volna az életemet! Az 1.8 benzines is elég karcsú volt 10-12 litert simán bevágott vegyes használatban!

Most dízel van 2.5 TDi 2 éve van meg egyszerűen az olaj, vezérműszíjcserén kívül semmi baja nem volt, gyönyörűen gyorsul, autópályán simán felveszi a forgalom sebességét, 9 liter körül fogyaszt de úgy érzem megérdemli ezt a mennyiséget 270 forintos gázolajat öntök bele még egyszer sem hagyott cserben, kint -17 fokban izzít nyom egy füstfelhőt és akár 1000 kilométert is elmegy egy s.ggel!

(Audi A6/100)

2010. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tényleg rengeteg elemzés van, miért nem döntöd el magad, miközben a kérdésben semmit nem jelöltél meg?

Kisebb vagy nagyobb kocsi, városi vagy országúti használat?

Kényelmi ill. gazdasági szempontok..

Én: kisebb kocsi, csak városi használat, évi max. 12000km, ezért benzin.

De aki előttem szólt, annak is igaza van, másképp, másra használja!

2010. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én benzinpárti vagyok.
2010. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nem azért kérdeztem mert hizitálok rajta. Hanem érdekelt. Én benzin párti vagyok. Inkább fizetem a többlet fogyasztást. Büdösek a dizelek több velük a gond ,plussz alkatrészek kellenek hozzá
2010. dec. 8. 20:32
 6/14 anonim ***** válasza:

Benzines:


Városba, rövidebb távra, illetve ha ritkán mész hosszab távra, és ha a gyorsulás számít akkor a benzines a jó választás. Az a probléma vele hogy hamarabb megy tönkre, többet fogyaszt.



Diesel:


ha rendszeresen hosszú távokat teszel meg, kevesebbet fogyaszt, nem pörög annyira a motor, tovább bírja. A probléma hogyha az egyszer tönkremegy a motorja, akkor a gatyád is rámehet, mert nagyon drága javítatni.

2010. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Benzines szívó, mert nem kerreg, lineárisan adja le az erőt, lehet pörgetni és nem annyira szennyezi a környezetet, mint egy dízel.
2010. dec. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A dízel olcsobb,és kevesebbet is fogyaszt igen ám de drágább a szervizelése,és olajat is gyakrabban kell cserélni.Nekem most benzines autóm van,volt már dízel is.Az az igazság hogy a benzines jobban bejön:D
2010. dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A mai dízelek co2 kibocsájtása már ua. mint egy benzinesé, ugyanis részecskeszűrő van bennük... Ritkábban kell javítani a dízelt, bár tényleg drágább. Olajat sem kell gyakrabban cserélni, bár nem mintha ez hiba lenne, természetes dolog. Szerintem nem büdösebb sem, mivel nincs akkora különbség a co2 kibocsájtásban
2010. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2010. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!