Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai fiatalok miért akarnak...

A mai fiatalok miért akarnak izomautót közútra?

Figyelt kérdés

Szerintem a legtöbb ember nincs is tisztában az autók képességével.A legtöbb friss jogsis srácnak az jár a fejében,hogy közútra feltuningol egy autót 250-300 lóerőre.Szerintem ez abszolút baromság,ki sem lehet használni ekkora teljesítményt közúton.Ez még versenypályán is brutális erőnek számít.


Én évek óta versenyzek egy 70 lóerős széria Ladával,és néha bizony ez is sok!


Nem értem az emberek gondolkodás módját.Légyszives írjátok le erről a témáról a véleményeteket.Köszi.


2010. nov. 26. 16:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

„Magyarországon az autóvezetők nagy részének lóerő- és végsebességmániája van.”


Biztos ezért vesz az emberek többsége alapmotorral autót...

2010. nov. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem, azért vesznek alapmotorral autót, mert arra telik. Viszont az autó értékelését rögtön azzal kezdik, hogy hány lovas és mennyivel megy. Az, hogy mennyire kényelmes, hogy fér el benne a család, milyen a úttartása, másodlagos. Sőt, ha tuningról van szó, akkor is az első a chiptuning és a sportkipufogó, hogy "száznyócvan lovas" legyen. Nem, nem a futóművet vagy a fékeket építgetik, hogy ne essen le az útról, a lényeg, hogy jó erős legyen.
2010. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

„Az, hogy mennyire kényelmes, hogy fér el benne a család, milyen a úttartása, másodlagos”


Nem másodlagos, inkább szubjektív és számokkal nehezen kifejezhető.

Mondjuk a fiatalok számára nem fontos, de szerintem annyira nem is elvárható. Meggyőződésem hogy harminc körül - ha nem hamarabb - majd elkezdik értékelni az ilyen praktikus szempontokat is.

2010. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Persze, valóban nehezen kifejezhető számokkal. Ellenben a 180 lóerő az mindenképpen 180 lóerő. Viszont eddigi tapasztalataim szerint errefelé a teljesítmény és a végsebesség a szükségesnél nagyobb hangsúlyt kap az autók értékelésénél.
2010. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Talán azért mert sokaknak még egy közepes teljesítményű autóra sem telik, így aztán soha nem tudják beteljesíteni a vágyaikat, az erős (értsd: nem alulmotorizált) autó csak álom marad. Akinek erős autója van, és mentálisan is érett rá, az nyugodt ember, már nem a teljesítményadatokon fog lovagolni. Így tapasztalom én.
2010. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindenkinek,aki leírta az álláspontját! Írjatok még bátran!


Abban igazatok van,hogy az autó státuszszimbólum,és a tényszerű adatok dominálnak.Amivel viszont nem értek egyet,hogy 100LE alatt nem lehet előzni.Valaki írta,hogy nem mindegy a Skoda 120 és valami erősebb gép.Ez baromság.Nem kell 10 autóból álló sort előzni.És ha betartod a 90-et akkor minek is???A lassabb járműveket kis teljesítménnyel is meg lehet előzni.


Említettem,hogy versenyzek széria Ladával.Mivel én soha nem kerültem feljebb a sárdagasztós amatőrnél,és azt hiszem már soha nem is fogok,ezért egy ügyes fiatal srác kormányforgatását linkelem be.


Korom Zsolt,széria Ladával.Tudtommal csak a difi van lehegesztve,az autó kb 70 LE lehet.

Azért kíváncsi lennék a 'száznyócvan' lóerős chiptuningos autóval rendelkező gyerek menne-e így. :)


http://www.youtube.com/watch?v=WktfwD_SyIA&feature=related

2010. nov. 27. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!