Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A KIA autókról mit kell tudni?

A KIA autókról mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha valaki véleményezné a kocsit. Mert sajnos a környezetembe senkinek nincs ilyen autója. Én használt KIA RIÓt szeretnék venni. Érdemes? Tartós? Műszakilag milyen?
2010. nov. 25. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Rio egy nagyon jellemző átmeneti modell a Kia két korszaka közt. Az első generációs Rio olyan, mint egy felfújt Suzuki Swift: olcsó, egyszerű, megbízható, de nem túl szép (ez mondjuk relatív), a kényelme is olyan, amilyen, passzív biztonságra pedig ne is számíts (úgy látom, mindenki EuroNCAP-eredmény alapján vesz autókat, mert a Suzukikat igencsak bántják érte, de a Rio sem sokkal jobb). A második generáció már jobb minőségű: kicsit modernebb a formaterve, a belseje is jobb anyagokból készült, a zajszigetelése is jobb. Ez már "új" Kia, ami egyáltalán nem lesajnálni való "óccsóautó", hanem egy normális, józan, kiegyensúlyozott kompromisszumot képviselő gépkocsi.
2010. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
azt hogy annak is négy kereke van és vannak ugyanolyan dolgai mint másik autóknak
2010. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt anno. Á-ból B-be elvisz, nem fogyaszt sokat, bla-bla-bla. Hozzátenném nekem régi volt. Anno Logan és Albea között vacilláltam, végülis nem bántam meg, hogy a KIA mellett döntöttem. Elvileg ugyan kisebb volt a csomagtartója (csak 450 liter az Albea 515, és a Logan 510-éhez képest) de azok gyakorlatilag megpakolhatatlanok voltak a szedán forma miatt. Ráadásul a Logan hátsó ülése nem ledönthető. De vissza a Riohoz!

Nem volt valami gyors, de ha kellet 160-at tartva lehetett menni vele, ez akkori igényeim szerint jó volt. Nagy átlagba kábé 7-7.5-öt evett. És ami kissé hihetetlen volt számomra, és amiért ismét KIA-t vettem az az, hogy majd' 90 000 KM és 3,5 év alatt SEMMI HIBÁJA NEM VOLT! Nem vicc! Egyetlen egyszer nem kellett semmi miatt szervizbe menni. Soha.

2010. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nekem kia rio van 2003as. 1 éve van nálam és még nem látott szervizt, kivéve a műszakin :)

első izzót kellett cserélni eddig :D

motorral semmi gond 1.5ös bőven elég bele még egy 6. is elfért volna mert 110 felett viszonlyag magason van a fordulatazám és talán kicsit hangos, de rre van a rádió :D

amúgy csak először volt furcsa már meg se hallom.

most lesz majd olajcserés de semmi nem indolkolja csak a kilóméterek. összegezve semmi bajom nem volt még vele, nekem elég kényelmes és nagy is én csak ajánlani tudom

2010. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

szar, olcsó, kínai, gagyi, majd szétesik 10 év múlva!!


NEHOGY IjET VEGYÉL!!!

2010. nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dél-koreai. Nem mellékesen az összeszerelés minőségével semmi baj sem volt még az első generációs Rióknál sem, a belső térre panaszkodtak néha.

(az "ilyen" szót és ragozott alakjait pedig ly-nal kell írni)

2010. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előttiről csak annyit szerintem, hogy látszik a stílusából, hogy mennyire ért hozzá.

"szar, olcsó, kínai, gagyi"

Ebből a kínait emelném ki, hiszen ez nemcsak, hogy dél-koreai, hanem ezt még OTT IS RAKTÁK ÖSSZE! Tehát abszolúte jól van összerakva. És az ilyen szót pedig elég nehéz lehet ly-os jével leírni.

2010. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért is érdeklődtem olyanoktól akinek van vagy volt ilyen autója, mert az valós tapasztalatokat tud róla mondani. Persze ha gazdag lennék akkor Japán autóban gondolkodnék, de gondoltam talán a kóreai sem lehet olyan rossz. Szeretnék fiatalka és jó autót válsztani, Remélem sikerül::)
2010. nov. 26. 19:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyél, jó kis autó. Nekem volt egy régi 1.3-mas.
2010. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Érdeklődnék, hogy lett e végül első szériás rio és ha igen, bevált e?

Én most tervezek venni, de az anyagiak csak első szériából engednek vásárolni. Még mindig jók a 2002-2003 körüli riók?

Köszi a választ!

2014. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!