Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit "illik" tudni általában...

Mit "illik" tudni általában az autókról?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!


Azt szeretném kitudakolni, hogy mi is az amit egy férfinek "alapdolog", hogy tudjon az autók működéséről?


Én egy 18 éves srác vagyok és őszintén megmondom zavar, hogy nem értek a motorháztető alatt levő dolgokhoz és egyben nagyon is sajnálom.Sajnos nincs családi autónk, nem olyan környezetben nőttem fel, ahol lett volna alkalmam megfigyelni, hogy mikor javítanak egy autót, akkor mit is csinálnak tulajdonképpen, ezért erről tudomásom nincsen.Az alapdolgokat, hogy lóerő, köbcenti, karosszéria, maga az autó használata az megvan...de mi is az amit illik tudni még, mivel ha van egy autód és elromlik, akkor ha nem is tudod megjavítani, legalább ismerd fel, hogy mi nincs a helyén, mi sült ki, mi folyt el, mi szakadt szét...


Kérem azt akinek egy kis ideje van, az röviden (vagy akár hosszabban is) írja le, hogy mik azok az alapdolgok, amik ha egy beszélgetésben elhangzanak, akkor azt egy férfinek illik tudni kommentálni?


Nagyon köszönöm!


2010. okt. 26. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Motor működése nagy vonalakban, kuplung működése, váltó működése, hajtáslánc elemei, fékek. Nagyjából ennyi.
2010. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha lenne jogsid akkor nagyjából tudnád hogy mi hol van a motorháztető alatt.
2010. okt. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ha lenne jogsid akkor nagyjából tudnád hogy mi hol van a motorháztető alatt."


Ez nem igaz.

2010. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ha lenne jogsid akkor nagyjából tudnád hogy mi hol van a motorháztető alatt."


Ez annyira NEM IGAZ, hogy igenis van jogsim!Nem rég óta - idén augusztus óta - ám ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy értek a kocsi műszaki részéhez.Persze a suliban tanítottak egy - két dolgot, de ott nem magyarázták el részletesen, csak kész tényeket közöltek: ha ez kigyullad a műszerfalon, akkor ezzel - meg azzal van a baj.És kész.


Ha azt kérdezném, hogy mik a közlekedési szabályok?Mi a körforgalom?Mit jelent a jobbkéz szabály, akkor arra tökéletes lenne a válasz, hogy ha lenne jogsim, akkor tudnám...de ez más helyzet...


Azért köszönöm az eddigi hozzászólásokat és várom a véleményeket!


Köszönöm

2010. okt. 26. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát (szerintem) a karburátorra, meg a két/négy ütemü motor működésére rákereshetsz a wikin... és a kuplung, ami nem bonyolult (főleg a röpsúlyos, ami autóknál annyira nem jellemző) és hát a váltó, amit gondolom tudsz (áttételek).


Én amúgy gokartokat szerelek (kicsit versenyzek) szóval értek hozzá.(Mást nem kell tudni szerintem, pl.: A turbó működése nekem is homályos....)

2010. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Karburátort minek tudni? Már 1000 éve nem használják az autókban...
2010. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Túl sokat magyarázni itt nincs értelme, googlével úgyis mindent megtalálsz, csak annyit tennék, hozzá, hogy az elvileg napi szintű ellenőrzést azt tudd kapásból, ezenfelül, vedd észre, hogyha elszakadt az ékszíj.

amúgy a váltó működését nagy előny ha érted, magának a motornak az elvét. Találd meg a biztosíték dobozt.

Nagyából ennyi.

2010. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előttem szólókhoz kapcsolódva, manapság interneten már mindenról találni leirást youtube meg tele van 3d-s rajzzal azon megfigyelheted a motor müködését, vagy a váltóét kuplungét
2010. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!