Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két Simsonos kérdésem van. _?

Két Simsonos kérdésem van. _?

Figyelt kérdés

1. Egy gyári Simson végsebessége képes elérni a 70km/h-t?

2. Az világos, hogy a benzinmennyiséget onnan tudom megállapítani hogy van rajta benzincsap, és az utolsó 1L csak úgy nyerhető ki ha tartalékra van állítva. De mi van menetközben? Olyankor ha 1L-hez ér a benzinmennyiség, leáll a motor és tartalékba kell állítani és csak úgy indítható újra be? Vagy hogy?


2010. nov. 24. 18:21
1 2
 1/11 anonim válasza:

1.: Nagyon jó állapotú motornak kell lennie és ideális feltételeknek (nincs szembe szél,nem vagy 120 kg),akkor van rá esély,hogy eléri, de ez igazából nem sokat fog számítani használat közben.

2.: Én 1,5 l-t tudok tartaléknak,és annyi,hogy mész a Simsonon, mikor elfogy annyira a benzin,akkor érzed,hogy elkezd a motor hörögni,dadogni,lassulni,akkor bal kézzel menetközbe odanyúlsz,átfordítod és mész tovább.


=)

2010. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. Különösen szerencsés esetben (jó állapotú motor, könnyű, kis termetű sofőr, hideg levegő, stb.) el tudja érni a végsebesség a 70 km/h-t.

2. Ha nyitott álláson elfogy a benzin, a motor először jobban fog pörögni, majd gázadásra dadog és végül megáll. Ilyenkor tartalékra kell tenni, megvárni, míg az úszóház újra megtelik benzinnel és úgy indítható be újra. De az ügyesebbek a fogyó benzin első jelére tartalékra teszik a csapot és megállás nélkül mennek tovább, tudva, hogy hamarosan tankolniuk kell. Ha nagyon nagy a baj (nincs tankolási lehetőség a közelben), akkor le kell állítani a motort, el kell zárni a csapot, le kell szállni róla, teljesen megdönteni balra, majd az út folytatható. Ekkor a tank jobb oldalában maradt benzin is átfolyik a bal oldalra, a csaphoz. Egyébként pedig az előrelátó Simson-tulajdonos indulás előtt (a még előrelátóbb megállás után) ki szokta nyitni a tanksapkát és megnézi, mennyi benzin van a tankban. Decire pontosan nem lehet megmondani, de észre lehet venni, hogy tele van, félig lötyög benne az anyag vagy már igencsak a végét járja.

2010. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Nekem elèrte a 70km/h nagyon jo kis mocik de èn nem szarakodtam a takarèkkal csavard ki a tankbol a csapot ès tord ki mindkèt csovet ès akkor nem lesz baj az utolso cseppig kifolyik.
2010. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Szerencsére nem vagyok 120kg csak 70 szóval rajtam nem múlik hogy ki tudom-e 70ig húzni!:D és még azt szeretném kérdezni, hogy egy viszonylag nagyvárosi tempót lehet-e tartani ezzel a mocival (nem tolnak le, nem dudálnak stb.) és kb. mennyi az utazósebessége?
2010. nov. 24. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, mivel smkp., ráadásul Simson, ezért ha többel is mész városban mint 50 km/h, akkor is le akarnak majd túrni, mert "nehogy már egy Simsonos leelőzzön".

Ez tapasztalat.Nekem nem gyári Simsonom van, bőven tartani tudom a forgalommal a tempót, mégis le akarnak szorítani az útról.

Persze ez nem minden autósra igaz, de van egy pár bunkó.

Egy gyári Simsonnal egyébként, ha jó állapotban van, akkor lehet tartani a tempót váosban a forgalommal.

2010. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Hello!

Nekem a blokk,az gyári bontatlan. Van benne egy 75.ös fúvoka meg egy direkt szűrő.meg egy gagyi rezó. Simán 70-en :)

Egyébként,nem turnak le az útról,sőtt a lámpánál,mikor ök állnak a simson már rég messze jár ha előre mész. És mivel,autóval lassabban közlekednek az emberek is (én is) igy ha te hutod neki 60-70el még lassunak is tünnek :)

2010. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem egy gyári simson blokk csak hátszéllel és lejtön érheti el a 70-et
2010. nov. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az nagy hiba ha amikor elfogy az anyag akkor felpörög.Gamikor elfogy akkor egyszerűan le kell hörögnie.Ha felpörög az azt jelenit hogy normál módban fullad az üzemanyagtól és amikor fogy az anyag akkor a legjobb a keverés.MErt hát a legjobb keverésnél a legjobba amotor.Kár hogy nincs ilyen.
2010. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gyári simson ha nagyon jó is akkor talán megy 70-et

nekem volt gyári de mivel a gyári nem pörög 6500 fölé így nehezen éri el a 70et.

2010. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyári áttétellel gyári hengerrel 15-ös lánckerékkel max 6500ford/min-en 60-65-nél jobban nem megy.
2010. dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!